Chladné mesiace bývajú pre náš imunitný systém záťažovou skúškou. Zdravotné ťažkosti sú asi to posledné, na čo by sme v tomto hektickom období chceli myslieť. Svoje o tom vie značné množstvo žien, ktoré sa s týmto problémom aspoň raz za život stretli. Spôsobuje ho baktéria, ktorá je prospešná v črevách, o to viac však nevítaná v močových cestách.

Základom je problému predchádzať, a to ideálne s podporou, ktorá v sebe kombinuje starostlivosť o močové cesty a podporu imunitného systému. Pokiaľ už problém predsa len nastal, nie je čas strácať čas. Na mieste je kombinácia akútnej starostlivosti a expresnej podpory, ktorá rýchlo vymaže nepríjemné pocity počas prvých dní infekcie.

Aj keď infekcia močových ciest nie je choroba z prechladnutia, ako sa dlhodobo traduje, imunita tu môže zohrávať významnú úlohu. Práve znížená obranyschopnosť či nesprávna starostlivosť vytvárajú ideálne prostredie pre opakované infekcie močových ciest, ktorých pôvodcom je z 80 percent baktéria Escherichia coli. Nezriedka sa infekcia močových ciest opakovanie vracia. Efektívnu starostlivosť o močové cesty preto predstavuje účinná kombinácia rastlinného extraktu zo zlatobyle podporujúca dolné močové cesty a vitamín D pozitívne ovplyvňujúci imunitu (napr. rýchle riešenie v podobe Urinal Akut odporúčaného lekárníkmi).

 

Ilustračné foto - pixabay.com

 

Sila slnečného vitamínu

Zlé počasie, hektický štýl života a predovšetkým stres – to všetko má vplyv na našu imunitu. Pre správne fungovanie našej prirodzenej obranyschopnosti je nevyhnutný vitamín D, ktorého máme spolu s hrejivými slnečnými lúčmi v chladnejších mesiacoch nedostatok. Jeho vplyv na optimálnu funkciu imunitného systému je nenahraditeľný a nie je skoro nikto, kto by déčko nepotreboval doplniť. Z potravy prijímame iba 10 percent tohto mocného vitamínu a slnko svojej pokožke tiež nemôžeme vždy dopriať. Znížená imunita nahráva väčšej náchylnosti k infekciám močových ciest. Podporte zdravie močových ciest v podobe výživového doplnku Urinal, ktorý navyše obsahuje vitamin D v takom množstve, ktoré telo potrebuje na celý deň.

,,Vznik a rozvoj infekcie močových ciest závisí na prítomnosti baktérií, ale tiež na aktuálnom stave obranyschopnosti ľudského organizmu. Pri opakovaných infekciách močových ciest je vhodné systematické posilňovanie celkovej obranyschopnosti. Jednou z ciest môže byť podpora v podobe výživového doplnku s extrakmi zlatobyle a brusníc s prídavkom vitamínu D, ktorý má pozitívny účinok na optimálnu funkciu nášho imunitného systému, hovorí doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., z Gynekologicko-pôrodníckej kliniky 2. LF UK, FN Motol.

 

 

Cesta k zdraviu močových ciest

Spojenie zlatobyle a vitamínu D predstavuje efektívny spôsob, ako podporiť organizmus pri eliminácii baktérií, ktorých prítomnosť v močovom ústrojenstve spôsobuje nežiaduce problémy. Zlatobyľ prispieva k podpore normálnej vylučovacej funkcie močového ústrojenstva, a teda k vyplachovaniu baktérií z močových ciest. Ženy sú k týmto problémom o niečo náchylnejšie hlavne z toho dôvodu, že majú kratšiu močovú trubicu. Stačí len málo a problém je na svete. Ťažkosť je to nepríjemná, preto je dobré myslieť na prevenciu.

Základom je predísť množeniu baktérie, ktorá infekciu močových ciest spôsobuje. Čiastočne tomu môžeme zabrániť dodržiavaním pitného režimu, obmedzením cukru v jedálničku alebo tým, že navštívime toaletu po sexe. Dôležitou súčasťou je však kombinácia starostlivosti o močové cesty s podporou prirodzenej obranyschopnosti.

 

Výživový doplnok - Urinal Akut

 

Trápia vás pálčivé problémy práve teraz? Siahnite po výživovom doplnku rastlinného pôvodu Urinal Akut® - Akútna starostlivosť a expresná podpora močových ciest. Unikátna trojkombinácia obsahuje extrakt z kanadských brusníc, zlatobyle obyčajnej a vitamín D. Vďaka zlatobyli prináša rýchlu pomoc pri akútnych ťažkostiach už pri užívaní 1 tablety denne. Citran sodný a draselný do 30 minút neutralizuje abnormálne kyslé pH moču. Stačí len rozpustiť sypké kryštáliky v pohári vody a vypiť. Breza previsnutá navyše podporí zdravie dolných močových ciest. Je vhodný tiež v kombinácii s výživovým doplnkom Urinal Akut®. Doprajte si komplexnú starostlivosť – podporte telo v boji s problémami močových ciest a súčasne zmažte nepríjemné pocity pálenia a rezania v prvých 2 dňoch. Vedeli ste, že Urinal® je najodporúčanejšia značka lekármi aj farmaceutmi?

 

Viac informácií na www.urinal.sk.