Pečenie je radosť

Na prvý pohľad bežná súčasť našej kuchyne, ale v skutočnosti si bez nej rad žien nedokáže pečenie predstaviť. A niet sa za čo hanbiť. Pred revolučným vynálezom využívali ženy na pečenie kvasinky. Ich výsledok však nebol vždy zaručený, a navyše pridávajú pokrmom svoju špecifickú chuť. Zdanlivo jednoduchý produkt s úžasnou históriou je kypriaci prášok, u ktorého je úspech istý. Jeho pôvod siaha až do starovekého Ríma, kedy bol objavený potaš (uhličitan draselný). Kypriaci prášok, ako ho poznáme dnes, uzrel svetlo sveta pred 156 rokmi v laboratóriu Augusta Oetkera. ,,Prdopeč“ sa od tej doby stal najvýraznejším pomocníkom nielen pekárov a cukrárov, ale aj každej ženy v domácnosti.

 

Naučil nás milovať čaj bez lovenia lístkov

Mnohí z nás si už ráno bez dúšku dobrého čaju skrátka nevedia predstaviť. Je to úžasne jednoduché, vrecúško s čajom, horúca voda, trochu medu a lahodný mok je na svete. Nie vždy to tak ale bolo. Prvé vrecúška na čaj sa začali vyrábať iba pred 114 rokmi, a to vlastne omylom. V snahe ponúknuť svojim zákazníkom nové príchute zaviedol obchodník Thomas Sullivan testovanie vzoriek čajov. Aby svoju prácu zjednodušil, začal ich distribuovať v malých vrecúškach z hodvábu. Jeho zákazníci boli z tohto spôsobu podávania nadšení a od tej doby sa toto zjednodušenie v rôznych kombináciách používa dodnes. Na lovenie lístkov skrátka nie je vždy čas.

 

 

Pohladí na tele aj na duši

Menštruáciu alebo tráviace ťažkosti si bez neho nedokážeme predstaviť. Hrejivý a účinný termofor. Naši predkovia si ho kedysi nahrádzali horúcimi tehlami alebo kameňmi zabalenými do tkaniny. Slúžil predovšetkým pre vyhrievanie postele. Termofor sa neskôr vyvíjal od výrobkov z najrôznejších kovov až ku gumeným vrecúškam. Už neslúži len pre vyhrievanie postele, ale radi sa ním staráme o naše zdravie. Počas zimných mesiacov pre nás predstavuje neodolateľné pohodlie.

 

 

Vrecúško, vďaka ktorému už nemusíme nič pretrpieť

Novodobou revolúciou do života mnohých žien, ktorých trápili infekcie močových ciest, priniesol Urinal® Express pH. Je synonymom rýchlej úľavy od nepríjemných pocitov pálenia a rezania v prvých dvoch dňoch, kedy ženy sužujú najviac. Citran sodný a draselný v ňom rýchlo neutralizujú kyslé pH moču, ktoré spôsobujú baktérie zodpovedné za problémy močových ciest. Breza previsnutá navyše podporí zdravie dolných močových ciest. Obsahuje tiež extrakt z dobre známych kanadských brusníc. Ženy sa už viac nemusia trápiť s nepríjemnými pocitmi, jednoducho ich nemilosrdne zmažú zo života, a to rýchlo. Stačí len rozpustiť obsah vrecúška v pohári vody a vypiť pre pohodlie počas prvých dvoch dní ťažkostí. Užíva sa spolu s bežnou liečbou infekcie močových ciest. Urinal® Express pH nás naučil cítiť sa zase samými sebou.