Jedna z najčastejších otázok, ktoré tento rok dostávam je: Ako vám olympijská medaila zmenila život? Zmenila a veľmi.

No určite nie tak, ako naše dve deti. Keď som sa pred troma rokmi stal po prvý raz otcom, bolo to niečo,  na čo som sa roky tešil a občas aj premýšľal, aké to bude. Vždy som totiž tvrdil, že chcem byť mladý otec, aby som bol pre deti parťákom.  Mal som len 26 rokov, Ivka ešte o trošku menej. Brali sme sa mladí, no obaja sme chceli hneď rodinu. Presne pred rokom nám k Simonkovi pribudol Tobiáško. A život sa nám zmenil opäť. Okrem toho, že sme už  nesústredili všetko pozornosť len na jedno dieťa, v mnohom sme museli znovu meniť svoje návyky. 

Tak ako v každej takejto rodine, aj u nás platí, že nikdy nespia naraz, keď sme spolu vonku a na chvíľu sa venujeme jednému, tak druhý skončí v mláke a podobne. Hoci nás občas vedia poriadne nahnevať, stále ďakujeme, že ich máme. Aj keď často kvôli nim takmer vôbec nespíme, alebo  padáme od únavy skôr ako oni, neberieme ich ako samozrejmosť. Sme veľmi vďační, že ich máme. Aj u nás platí, že nám úplne zmenili život a keby sme sa mali rozhodnúť, či mať deti tak skoro, tak sa rozhodneme rovnako. Nič pre nás nemá takú cenu, ako naši dvaja loptoši. A pre mňa ešte aj moja Ivka.

Tento rok bol mimoriadny, takmer vôbec som nebol doma a keď som prišiel, tak väčšinou len na pár dní. Simonko je veľmi veľký nezbedník, Tobiáško začínal chodiť a ja som bol väčšinu času na sústredeniach na druhom konci sveta. Ivku majú ľudia radi, lebo je také slniečko, stále sa usmieva, no tento rok už podľa mňa boli chvíle, kedy jej ten krásny úsmev z tváre mizol. Hoci, keď sa jej niekto opýta, ako to zvládla, takmer vždy povie, že v pohode.

Ja viem, že často to už v pohode nebolo. Myslím, že za tento rok by si medailu zaslúžila aj ona. Moje časté odchody najhoršie znášal Simonko, stále sme mu rozprávali, že musím ísť trénovať, aby som mu priniesol medailu. Do Ria ma naozaj odprevádzal s tým, aby som mu ju doniesol. Som rád, že som mu to splnil (slovenský reprezentant vo vodnom slalome vybojoval striebornú medailu - poz.red.). Deťom totiž treba plniť sny :)

Aj preto som napríklad podporil Hodinu deťom. Hoci to znie ako fráza, žiaľ, platí, že nie každý má v živote také šťastie ako ja. Preto si ho vážim a každý deň ďakujem za to, čo mám. 

 

(Hodinu deťom môžete podporiť zaslaním prázdnej SMS v hodnote 4 eurá na číslo 800 alebo 17. decembra počas priameho prenosu RTVS. )

 

 

Prečítajte si aj Mladí ľudia sa radikalizujú, sú za tým ich problémy z domu