MÉTY. V Bulharsku, Francúzsku a Nemecku zadržali desať pasákov, ktorí sú podozriví, že od roku 2015 priviedli k prostitúcii desiatky Bulhariek. Stalo sa tak začiatkom júla v súvislosti s likvidáciou siete nevestincov na východe Francúzska. Na základe medzinárodných zatykačov došlo podľa informácií francúzskej polície k zadržaniu troch podozrivých v Nemecku a piatich v Bulharsku. Všetkých čaká v krátkom čase presun do Francúzska, kde ich predvedú pred vyšetrujúceho sudcu osobitného súdu v Nancy. Dvaja podozriví zadržaní pri francúzskom meste Annecy sú už obvinení z viacerých trestných činov a momentálne sa nachádzajú vo vyšetrovacej väzbe.

Mladé ženy bulharského pôvodu vylákali do Francúzska s prísľubmi pracovných príležitostí. Následne ich po ubytovaní v Nemecku, ako aj v Štrasburgu a Annecy, respektíve okolí týchto francúzskych miest, nútili na prostitúciu, oznámili v stredu francúzske justičné zdroje.

 

 

Značnú časť príjmov ženy odvádzali pasákom, ktorí zostali v Bulharsku, avšak pravidelne ich prichádzali "kontrolovať" v Nemecku i Francúzsku. Začiatkom júla sa v tejto súvislosti iba v Bulharsku uskutočnilo paralelne viac ako 20 domových prehliadok, a to v Sofii, ale i v Burgase a Plevene, ďalšie boli v okolí Annecy a v nemeckých mestách Kehl a Offenburg.

Kauza bola predmetom vyšetrovania od roku 2015, a to za účasti francúzskych, bulharských i nemeckých orgánov. Vyšetrovanie prípadu pokračuje s cieľom identifikácie komplicov zadržaných.