BEJRÚT, BRATISLAVA. Rozhovor vysielala libanonská televízia Al Jadeed v priamom prenose. Známy moslimský učenec z Londýna Hania l-Seba´i hovoril o tom, prečo sa mladí kresťania pripájajú k bojovníkom Islamského štátu. Hovoril obsiahlo, išiel do histórie, spomínal križiacke výpravy i Červené brigády v Taliansku Moderátorka  Rima Karaki ho preto vyzvala, aby odpovedal stručnejšie a k veci.

Učenec zareagoval veľmi hrubo. „Nebudeš ma prerušovať. Budem odpovedať, tak, ako chcem, čo je toto za správanie,“ ohradil sa moslim. Moderátorka sa najprv snažila situáciu upokojiť. „Pokračujte, ale prestaňte mi nadávať,“ povedala odvážne.

 

 

Nepomohlo to, muža ešte viac vyviedla z rovnováhy. „Už si skončila? Drž hubu, nech môžem hovoriť,“ reagoval podráždene a keď ho prerušila opäť kričal, že je pod jeho úroveň robiť s ňou rozhovor- „Ste žena, ktorá...“ vetu už nedopovedal, moderátorka ho nechala odpojiť a dodala, že nerozumie ako môže takto reagovať vzdelaný muž.

„Buď tu bude vzájomný rešpekt, alebo konverzáciu ukončíme,“ dodala na záver moderátorka z krajiny, kde patrí väčšina obyvateľstva k moslimom. Karaki si týmto vyslúžila uznanie mnohých západných médií. Na video, ktoré sa objavilo deň pred Medzinárodným dňom žien, si kliklo viac ako milión ľudí.