Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (Smer-SD) sa vzdala funkcie. Oznámila to na utorňajšej tlačovej konferencii po návrate z dovolenky. Funkcie sa vzdala,  ďalej ale tvrdí, že s obvineným podnikateľom Mariánom K. nikdy nekomunikovala a ani sa s ním nestretla.

Jankovská naopak tvrdí, že Kočnerov telefón mal tri mesiace v rukách „elitný siskár“ Peter Tóth. Mohla s ním manipulovať tretia osoba.

Jankovskú celú situáciu v kauze Kočnerovej Threemy označila za "mediálny lynč", ktorý sa dotkol aj jej blízkej rodiny.  Po odstúpení bude pôsobiť ako sudkyňa na Krajskom súde v Bratislave.

 

Monika Jankovská sa vzdala funkcie 

Tlak na odstúpenie Jankovskej sa zvyšoval od 22. augusta, keď Jankovskej policajti zadržali mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku, vola tri dni chorá a doteraz na priame o nepriame výzby na odstúpenie nereagovala. 

 

Monika Jankovská sa vzdala funkcie 

Koncom augusta označila prezidentka Zuzana Čaputová zotrvanie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD) vo funkcii za neobhájiteľné.  Premiér Peter Pellegrini zase tvrdil, že komunikáciu s Kočnerom treba najprv overiť a až potom vynášať súdy.