Má 19 rokov, pochádza zo Somálska, ale aj tak píše americké dejiny. Halima Aden sa podľa Huffington Post stala prvou ženou, ktorá súťažila o titul americkej kráľovej krásy v hidžábe, teda šatke, ktorá zakrýva vlas a krk. Promenádu v plavkách absolvovala v moslimskej verzii plaviek – celotelových burkinách.

„V súťaži ide o viac ako len o krásu. Podstatou ej byť sebavedome krásna, takže si nemyslím, že mi bude hidžáb prekážať pri súťaži,“ povedala minnesotskému rozhlasu pred súťažou.  

 

 

Keď prišla na pódium v  celotelových plavkách moderátorka povedala, že „píše dejiny“. Halima pochádza zo Somálska, podľa Cosmopolitanu sa narodila v utečeneckom tábore v Keni a ako 6-ročná prišla s rodičmi do Spojených štátov. Fotografiu v Hidžábe na pódiu si dala na svoj facebook so slovami: „Buď sama sebou.“ To sú slová, ktoré jej stále opakovala jej teta a Halima teraz pochopila ako to myslí.

O titul najkrajšej ženy Minnesoty bojovalo 45 žien, Halima postúpila medzi 15 najkrajších semifinalistiek, ale už nepostúpila do finále a do súťaže o MISS USA. Korunku nezískala, ale dostala veľa povzbudivých reakcií. Verí, že takto naučí ľudí vnímať aj krásu žien, ktoré sú zahalené. Halima Aden žije v mestečku St. Cloud a v Minnesote študuje na vysokej škole.  

 

 

Prečítajte si aj Francúzsky súd zrušil zákaz nosenia burkín na pláži