Prvýkrát sa najkrajšou ženou sveta podľa časopisu People stala ako 23-ročná, tento rok získala titul piatykrát. „Som polichotená,“ povedala 49-ročná americká oskarová herečka Julia Roberts v rozhovore pre magazín People.

Titul po štyridsiatke získali aj Nicole Kidman (49), Jenifer Lopez (47), Angelina Jolie (41) a Gwyneth Paltrow (44). Viackrát titul najkrajšej ženy získala Michelle Pfeiffer. Prvýkrát sa stala najkrajšou ženou sveta ako 27-ročná, druhýkrát vo veku 41 rokov.  

Muži nebodujú vekom. Časopis People vyhlasuje 100 najkrajších ľudí sveta pravidelne od roku 1990. Doteraz ho muži vyhrali trikrát: Mel Gibson (1996), Tom Cruise )1997) a Leonardo DiCaprio (1998). Ani jeden z nich nemal cez štyridsať rokov.

 

Foto - TASR/AP

 

Julia Roberts protestovala bosá 

Za najkrajšiu ženu na svete korunoval časopis People Juliu Roberts päťkrát. V rokoch 1991, 2000, 2005, 2010 a 2017.  Na začiatku hereckej kariéry oslnila hlavne ako Pretty Woman, medzitým získala Oskara za aktivistku Erin Brockovich. Hrala vo filmoch Prípad Pelikán (1993), Notting Hill (1999), Nevesta na úteku (1999), Dannyho jedenástka (2001), Súkromná vojna pána Wilsona (2007), Valentín (2010), Jedz, modli sa, miluj (2010) či Deň matiek (2016).

Julii Roberts sa darí profesionálne i v súkromí. Je 14 rokov vydatá za Dannyho Modera, s ktorým ma tri deti.

 

Foto - TASR/AP

 

Americká herečka hrá výrazné herecké úlohy, ale svoje názor vyjadruje aj mimo filmového plátna. Minulý rok sa  objavila na premiére filmu Carol a na červenom koberci si dala dole topánky na vysokom opätku a v šatách od Armaniho prešla po koberci bosá. Pripomenula tak incident spred roka, keď ochrankári nevpustili skupinu žien s topánkami bez opätku. Ženy sa tak rozhodli, pretože topánky na vysokých opätkoch im spôsobovali zdravotné problémy.

 

Bosá Julia Roberts s Georgom Clooneym.  Foto - TASR/AP

 

Žiadne plastické operácie

Jasný názor má Julia Roberts aj na krásu. Je rozhodnutá starnúť prirodzene a s vráskami problém nemá. „Pokiaľ ide o štandardy Hollywoodu, mám podozrenie, že som podstúpila veľké riziko, že som nepodstúpila žiadnu plastickú operáciu," povedala herečka v rozhovore pre denník Telegraph.

Hovorí, že krása ide zvnútra a jej pri tom pomáha joga. „Ide o to, nič v sebe nehromadiť, nezaťažovať myseľ a telo,“ hovorí herečka. Šťastie je podľa nej nebrať veci príliš vážne.  

 

Julia Roberts v Keni. Foto - TASR/AP

.

Prečítajte si aj Julia Roberts protestovala v Cannes bosá