Vybrať si najlepší džem na šišky je samozrejme otázkou individuálnej chuti, ale náš zoznam by vám mohol pomôcť. Skúste slivkovú klasiku, alebo aj niečo menej tradičné.

Aký džem na šišky

Hľadáte ten najlepší džem na šišky a ich domáce vylepšenie? Či už uprednostňujete klasiku, alebo túžite po experimentovaní s novými chuťami, v tomto zozname nájdete perfektnú ingredienciu pre váš dezert.

Od sladko-kyslého slivkového lekváru cez jemnú marhuľovú pochúťku až po intenzívnu malinovú bombu chutí - ponorte sa do sveta džemov a objavte chuťové kombinácie, ktoré vás očaria.

Na šišky sa najčastejšie používa slivkový lekvár, ktorý je klasickou a obľúbenou voľbou pre svoju jemnú sladkosť a mierne kyselkavú chuť. Okrem slivkového lekváru môžete vyskúšať aj iné druhy džemu podľa osobnej preferencie, napríklad marhuľový, alebo jostový (ribezľoegrešový).

Najlepšie džemy na šišky

 1. Slivkový džem je klasickou a obľúbenou voľbou na pridanie do šišiek z viacerých dôvodov. Slivkový džem, s jeho hlbokou, bohatou chuťou a jemnou kyslosťou, prináša do šišiek príjemný kontrast, ktorý obohacuje celkový zážitok z jedla. Okrem chuti slivkový džem šišky hydratuje a robí ich šťavnatejšími. Šišky s džemom tak nie sú suché a drobivé, ako to môže byť u šišiek bez džemu. Vďaka slivkovému džemu šišky nadobúdajú aj atraktívny vzhľad. Ich hnedo-červená farba a lesklá textúra im dodáva lákavý vzhľad, ktorý zaručene upúta vaše oko. Okrem estetických a chuťových kvalít má slivkový džem aj benefity pre zdravie. Je bohatý na vitamíny a minerály, ako je vitamín C, draslík a vláknina, čím robí šišky zdravšou alternatívou oproti klasickým verziám.
   
 2. Jahodový džem: Ide o klasickú a obľúbenú voľbu pre šišky, ktorá prináša sladkú a plnú chuť do každého sústa. Tento džem v sebe nesie esenciu leta s bohatou jahodovou arómou, ktorá dokáže rozžiariť aj tie najchladnejšie dni. Jeho prirodzene sladká chuť s jemnými kyslastými tónmi je ideálna pre doplnenie mäkkého, nadýchaného cesta, čím vytvára harmóniu chutí, ktorej ťažko odolať.
   
 3. Marhuľový lekvár je vynikajúca voľba pre tých, ktorí uprednostňujú sladké, ale zároveň jemne ovocné chute. Jeho svetlá, zlatistá farba a hladká konzistencia pridávajú šiškám atraktívny vzhľad a príjemnú textúru. Marhule sú známe svojou mierne kyslastou, ale predovšetkým sladkou chuťou, ktorá je ideálna pre vyváženie bohatej a hustej textúry šišiek. Navyše, tento lekvár je aj bohatým zdrojom vitamínu A a obsahuje antioxidanty, ktoré môžu prispieť k vašemu zdraviu. Pridaním marhuľového lekváru do šišiek si tak môžete vychutnať nielen chutný dezert, ale aj malú dávku prospešných látok.
   
 4. Malinový džem: Pre bohatšiu a intenzívnejšiu chuť. Tento džem môžete použiť nielen ako plnka dovnútra šišiek, ale rovnako aj ako polevu na ich vrch, čím sa zintenzívni chuťový zážitok a zvýrazní krása podávaného dezertu. Malinový džem je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú intenzívnu a plnú chuť na doplnenie svojich šišiek. Tento džem v sebe ukrýva bohatú paletu chutí, ktorá sa vyznačuje sladkým, no zároveň jemne kyslastým tónom, charakteristickým pre maliny. Jeho bohatá, hlboká červená farba nielenže esteticky obohatí vzhľad šišiek, ale zároveň pridáva na skvelej chuti.
   
 5. Jostový džem: Pre zaujímavú kyslasto-sladkú chuť. Jostový džem predstavuje unikátnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú netradičné a zaujímavé chutné kombinácie na doplnenie šišiek. Josta, kríženec medzi čiernou ríbezľou a egrešom, prináša do džemu jedinečnú kyslasto-sladkú chuť, ktorá dokáže príjemne prekvapiť a obohatiť chuťový profil každého dezertu. Tento džem je ideálny pre tých, ktorí si potrpia na výrazné a odvážne chutné nuansy.
   
 6. Čučoriedkový džem je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú sladkú, no zároveň jemne kyslú chuť ako doplnok k šiškám. Tento džem v sebe spája sladkosť zrelých čučoriedok s príjemnou kyselkavosťou, ktorá vynikne v kombinácii s mäkkým a nadýchaným cestom. Čučoriedkový džem nie lenže rozvíja chuťový profil šišiek, ale aj ich esteticky obohacuje svojou lákavou tmavomodrou až fialovou farbou. Čučoriedky sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami a vysokým obsahom vitamínov, čo z nich robí nielen chutnú, ale aj zdravú voľbu. Pridaním čučoriedkového džemu do šišiek tak môžete zvýšiť ich nutričnú hodnotu a ponúknuť zdravú alternatívu k tradičnej sladkosti.

Výber džemu samozrejme závisí od vašich chuťových preferencií a od toho, akú chuť chcete šiškám dodať. Výber je však určite na krátke zamyslenie. Dobrú chuť. Skúste aj náš recept na kysnuté šišky, ktoré sa na 100 % podaria. Alebo recept na zdravé šišky za 10 minút. Prípadne skúste aj tieto nadýchané šišky. Skúste aj recept na najlepšie šišky pod slnkom.

Videorecept