Každý deň sa stretávame s rôznymi titulkami na túto tému. Nielen v rôznych časopisoch, ale aj na webových stránkach ponúkajúcich zaručenú a osvedčenú cestu. Ako jednoducho schudnúť, dostať sa do formy za pár dní, za 4 dni 4 kilá dole. Nasávame každé slovo čo treba urobiť, aby sme sa rýchlo dočkali vytúženého cieľa. Krásnej a dokonalej postavy. Lenže, to nie je také jednoduché. Všetko sa totiž odohráva v našej hlave. V prvom rade musím chcieť ja sama. Prekonať samú seba. Nie pre niekoho, ale v prvom rade pre mňa.

Každá žena vie, čo taká diéta obnáša. Mnoho dní odriekania a predovšetkým pevnej vôle.  Lenže nič z toho, keď pár dní nato ide naša disciplína dolu vodou. Aj ja som zopár diét vyskúšala. Ruku na srdce, ktorá z nás žien nie? Na tú prvú si pamätám ešte na strednej škole. Hoci som bola postavou taký priemer, chcela som byť štíhlejšou ako každá mladá slečna.

 

 

Životný štýl a k tomu ten zdravší. Výborná voľba. To sa mi páči oveľa viac. Nielen, že je to také trendy, ale oveľa lepšie a vhodnejšie ako nejaké diéty. Nielen pre naše zdravie, ale aj psychiku. Stravovať sa zdravšie, viac sa pohybovať. A aj keď ideme na nejakú opekačku a poriadne zhrešíme, ak sme si to vychutnali a smiali sa s priateľmi, čo je na tom také zlé? Veď aj naša spokojnosť je súčasť zdravého štýlu.  Veď nám to prinieslo pokoj a radosť. Druhý a tretí deň si dáme pozor, čo zjeme a hotovo. Byť neustále pod tlakom kvôli kalóriám, čo môžem a nemôžem, nie je tiež žiadna výhra.

Ani jedna z nás nie je dokonalá. Nepoznám hádam takú, čo by bola som sebou spokojná. To sme my ženy! Ona má krajšie vlasy, ja mám krajšie oči, ach, tie jej štíhle nohy, ale aj och, ten jej veľký zadok... Každá sme iná, originálna a aj so svojimi nedostatkami krásna. V prvom rade je dôležité,  aby som sa dobre cítila. Byť nielen krajšou, lepšie vyzerajúcou, ale predovšetkým zdravou, šťastnou a usmievavou.

A nakoniec, ktorý chlap by chcel krásnu ženu s dokonalou tváričkou a postavičkou, ktorá je stále nervózna, namosúrená, skoro nič si nedopraje a iba sa kontroluje? Láska predsa ide aj cez žalúdok. Aj dobré jedlo vie očariť, zlepšiť náladu, posilniť, ale aj rozpáliť.