Poslankyňa Simona Petrík sa s dcérou v šatke blíži k dverám parlamentu, pri ktorých stojí pracovník SBS. Ten sa jej milo prihovorí, spýta sa, či malinká dobre spala a otvorí jej dvere do rokovacej sály. Na chvíľu síce zapochybuje, či 5-mesačné bábo neprezradí štátne tajomstvá, čo začuje na pôde parlamentu, ale potom si povie, že aj tak ich prezradí najskôr o rok, keď začne rozprávať. To už bude mať službu iný kolega zo strážnej služby.

Petrík vojde do sály, položí ministrovi práce sociálnych vecí a rodiny Janovi Richterovi otázku o dôchodcoch a dostane múdru odpoveď. Keď zo sály odchádza, podpredseda Béla Bugár si milo zavolá médiá a nechá ich zaznamenať tento historický moment. Je to dlhoročný politik a chce ostatným zamestnávateľom vyslať od zákonodarcov jasné posolstvo, ako si treba vážiť pracujúcu matku. Prejaví sa aj ako starostlivý otec a bojí sa, či dieťa nemôže dostať chrípku od niektorého z nezodpovedných poslancov. Ale s Petrik sa na tom úprimne zasmejú a povedia si, že aspoň získa poslaneckú imunitu.

Z diaľky sa na nich usmieva Lucia Nicholsonová a už sa nevie dočkať septembra, keď porodí ona. Ani sa jej nechce z parlamentu preč, chvíľu aj zisťuje, či by nemohla porodiť priamo vo svojej kancelárii, ale nakoniec ju lekári na Antolskej presvedčia, že to nebude dlho trvať a pustia ju do práce. Hneď ako vzorne porodí na Deň ústavy, už si píše služby. Šesť dní po sekcii riadi parlament, trochu ju škrtia šaty a stehy na bruchu, ale je šťastná, že je medzi svojimi.  Vďačne vystrieda pri vedení schôdze Danka a spomína, ako ju presviedčal, že by si ešte mala oddýchnuť. Tak ako on po operácii svojho brucha.

Naozaj si o ňu robil starosti a má jej malého syna veľmi rád. Je to charakter a džentlmen. Raz chce byť premiérom, reformátorom RTVS. Z parlamentu už stihol urobiť vďaka uniformám najbezpečnejšie miesto v Bratislave. Teraz chce, aby sa tu všetci cítili ako jedna rodina.

Keď to všetko vidí Katarína Cséfalvayová, od šťastia otehotnie tiež. Otehotnie ako poslankyňa jednej vládnej strany, ale rodiť už bude za inú stranu. Tiež vládnu, ale akú! Pod velením Bélu Bugára a ten je, čo sa detí v parlamente týka, hotový poklad.

Z poslaneckého kopca sa šťastie valí do okolitých firiem i nadnárodných spoločností. Šéfovia sa predbiehajú, jeden chce byť milší ako Bugár, druhý túži byť ako Danko. Všetky ženy držia spolu. Tie, čo sú doma tri roky chápu, že niektoré potrebujú alebo chcú ísť pracovať skôr. A tie, čo pracujú im závidia, že sú doma. 

No dobre, stačilo. Musím si nájsť inú prácu. Byť novinárkou v tejto idylke je naozaj nudaaaaaaa.

 

Prečítajte si aj Manželky slávnych mužov