Ono sa to nezdá. Ale toto je silná téma. Žiť v jednej domácnosti s vtipným synom je totiž výhra v pôrodnej lotérii. Ja som ju vyhrala pred trinástimi rokmi. Dnes má nohu štyridsaťrojku, stisk pevný ako kováč a dušu čistú ako vata. Ale hlavne:

Rozpráva vtipy

Na akúkoľvek životnú situáciu má niečo v zásobe. Včera dostal od babky perníkové srdiečko. A už to išlo: Baby, poznáš tento:

" Máte srdiečko s nápisom: Mojej jedinej"?  

Pernikárka: "Áno."

"Tak si prosím desať... " 

 

Odomykám dvere. A on už hovorí vtip:

" Lezie lezie po železe, nájde dierku, do nej vlezie. Čo je to?

Opitý tankista."

 

A tak to u nás chodí. Škrabem zemiaky? Tak o zemiakoch. Kupujem šampón? Tak o šampóne. Raz sme sa takto vracali z Popradského plesa po tme. Došiel na mňa strach. A tak dal hodinu a pol vtipov. Väčšina bola o medveďoch!

 

Vymýšľa vtipy

To, že si pri štedrej večeri podpaľoval na sviečke oblátky a horiace ich kládol do úst s výkrikom "Maršal Malinovskij" je nepoužiteľný úlet. Ale vedel by aj publikovať. Najradšej o Chuckovi Norissovi. Jeme špagety. Do minúty to má: " Mami, vieš o tom, že Chuck Noriss vyrobí z kečupu paradajky?

Smejem sa tomu. A on hneď " Mami rozosmial som ťa? Vieš ale, že Chuck Norris rozosmeje aj smutnú vŕbu!"

 

Žije vtipy

Toto je kľúčové. Má dar občas sa nesústrediť na život. Pošlem ho do pivnice po cibuľu. Ide. Je tam hodnú chvíľu.  Čakám. Nič. Zrazu sa otvoria dvere a zdola sa ozve: " Mamiii, nevieš prečo som tu išiel?"

Alebo sme nastúpení pred domom. Tak šesť ľudí. Pripravení na odchod. Všetko dobre, akurát ho pošlem vypnúť telku. Vojde dnu. Čakáme. Piati! Jeho nikde. Vojdem za ním. Sedí a pozerá film "Čo, preboha, robíš?" "Pozerám. Je to napínavé! Veď som ťa poslala to vypnúť. Ach, zabudol som."

 

Vtip si ho nájde aj sám:

Takto včera sedí pri počítači a vybehne mu okno s textom:" Ak chcete odoberať novinky, zaregistrujte sa. Vypol to. O chvíľu znova. Vypol. A zase! Tak vypísal do okienka pre nick: " Dajte sa vypchat" A objavila sa mu hláška: "Tento nick existuje. Skúste iný prosím."

Môj syn mi celý život robí vrásky. Najkrajšie. Vrásky od smiechu.