MONTREAL. Pri streľbe v kanadskom Toronte zahynula v nedeľu večer miestneho času mladá žena a 13 ďalších osôb utrpelo zranenia. Jedno deväťročné dievča je v kritickom stave. Podozrivý útočník prišiel o život pri prestrelke s políciou. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu. 

 

Vystrelil asi 30-krát

Podľa svedkov muž oblečený v čiernom odeve a s čiernou šiltovkou na hlave vystrelil v štvrti známej ako Greektown 20- až 30-krát. Na videu, ktoré urobil jeden zo svedkov, vidieť, ako rýchlo kráčal a vypálil tri výstrely z chodníka do najmenej jedného obchodu či reštaurácie. Torontská štvrť Greektown je rušná obytná štvrť s preplnenými gréckymi reštauráciami a kaviarňami.

Policajný šéf Mark Saunders oznámil, že útočník ozbrojený pištoľou nestrieľal naslepo a nie je vylúčené, že išlo o teroristický čin. Stav ostatných postrelených osôb nie je zatiaľ známy.

 

Strelec bol narušený človek

Mestská poslankyňa Paula Fletcherová sa dopočula, že ozbrojenec bol emocionálne narušený. "Nesúvisí to s gangmi. Vyzerá to na veľmi narušeného človeka," povedala.

Agentúra AP pripomína, že masové streľby sú v najväčšom kanadskom meste zriedkavé. Minulý víkend však torontská polícia rozmiestnila do ulíc posily v reakcii na nedávny nárast násilných trestných činov páchaných strelnými zbraňami. Podľa starostu Johna Toryho je problémom to, že "sú ľahko prístupné pre príliš veľa ľudí".