Ja tú otrepanú vetu, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu nemám rada. Ani úvahy, že muži to myslia tak, ale ženy to pochopia inak. Ani, že on je silný, ale ona citlivá. On je múdry a ona pekná, no veď viete.

Je to strašne nudná predstava, že je od začiatku jasné, akí ste, lebo ste muž a aká ste ako žena. Ja sa na Marse cítim aj s mnohými ženami a rozumiem si s mužmi, akoby boli z Venuše.

Mám rada ľudí, ktorí si nabití energiou, odľahčia ťažkú sitáciu humorom, podporia, nesúdia, načúvajú, rozmýšľajú, nenechajú sa strnúť davom. Vtedy neriešim, akého sú pohlavia.

Mám rada debaty so ženami o mužoch, ale ešte viac ma baví hovoriť o ženách s mužmi. Niektorí tú debatu pochovajú hneď, ako začnú s Venušou a Marsom, ale mnohí sú v ženských témách otvorenejší ako my, ženy. 

Aj preto dáme na našom ženskom portáli väčší priestor mužom. Od nedele spúšťame Stĺpčeky známych mužov. Oslovili sme podnikateľov, bývalého teológa, novinárov, aktivistov, fotografov, znalcov literatúry i hercov, českého kouča, dokonca pána prezidenta.

Tému sme im nepredpisovali, lebo to pri písaní stĺpčekov nerobíme, ani keď ich píšu naše stĺpčekárky a stĺpčekári. Tému sme nezadávali ani ženám, ktoré minulé leto písali do rubriky Stĺpčeky známych žien. Tému nechávame na autoroch a autorkách a je to o to zaujímavejší prieskum námetov, ktoré hýbu naším životom.

Jedinú informáciu, ktorú známi muži dostali bolo, že nás číta 80 percent žien (a 20 percent mužov). Od zajtra začíname. Prvý bude písať Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Muž, s ktorým si o ženách podebatíte tak, ako ani s mnohými ženami. To som myslela, keď som spomínala tú nudnú Venušu a Mars.

Tak nezabudnite, už zajtra. Príjemné čítanie.

 

Prečítajte si aj Ženy potrebujú vzory. Ženské