Koľko posadnutých ľudí je vo vašom okruhu známych? Myslím tým,  zdravo posadnutých, ktorí vás budú ťahať ďalej, inšpirovať, otvárať oči.

Keď ma navštívila moja známa z Varšavy a obe sme oddychovali na ležadlách, strašne ma pobavila jedna vec. Každá z nás držala v ruke knihu. Jej kniha mala titul Magia sprzątania, moja - Kúzelné upratovanie. Obe sme čítali bestseller od Marie Kondo, lenže každá v inom jazyku.

Mne knihu požičala moja suseda. Tak ma fascinovali susedia, ktorých som videla z domu vynášať veľké vrecia nepotrebných vecí, že som si povedala, že prečítam knihu, ktorá to vyvolala. Možno ma inšpiruje tiež. Veď, kto by nechcel mať doma upratané? Hádam mi v tom táto kniha pomôže. Už sám úvod hovoril jasne: v škole neexistuje predmet ako upratovanie, navštevovať môžeme len lekcie varenia, pečenia, tanca, spevu a tak ďalej. Ale čo s upratovaním? Vedela som, že potrebujem poradcu, niekoho, kto ma naštartuje, navnadí.

Keď sme tak s kamarátkou ležali pri bazéne a rozprávali sa o knihe, ktorú sme čítali (všetko sa odohrávalo zatiaľ v čisto teoretickej rovine), usúdili sme, že autorka je asi upratovaním posadnutá.

Aby človek už v detstve rozmýšľal, ktorú miestnosť v dome môže upratať? Aby sa zo školy ponáhľal, aby sa pustil do upratovania? Žeby stále siahal po časopisoch a knihách, ktoré mu ukážu najlepšie metódy? To je sila! To priam nie je normálne! Zdá sa však, že okolo seba potrebujeme takých ľudí, ktorí budú posadnutí a na vlastnej koži budú skúšať to, čím nás potom nakazia.

Veď sa pozrite akou posadnutosťou trpia napríklad vaši známi na Facebooku. Tam je to pekne vidno. Lebo tým, čo publikujú, zdieľajú, lajkujú, ukazujú svoju „posadnutosť“. A tak v okruhu svojich známych mám takých, ktorí svoju energiu venujú onkologickým pacientom, psíkom a mačkám z útulkov, koňom, včelám, zdravej výžive, športu a podobne. Sú do istej miery posadnutí, aby nám ukázali svoj svet a nakazili nás.

Mimochodom, už som urobila v šatníku poriadok. Moja kamarátka z Varšavy sa zbavila všetkých pamiatok, ktoré nemala rada, lebo so sebou niesli zlú energiu. Uvedomili sme si to po prečítaní spomínaného bestsellera. Čítajte a inšpirujte sa od „posadnutých“. Určite Vám otvoria oči, aby ste urobili niečo nové.

 

Prečítajte si aj Dve nevesty na jednej svadbe

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.