Vysoký krvný tlak je najčastejším chronickým ochorením na celom svete a jednou z hlavných príčin srdcovocievnych ochorení, ktoré majú u nás na svedomí väčšinu prípadov úmrtí. Je to dostatočný dôvod na to, aby sme s týmto ochorením začali bojovať. V tomto smere je spôsob života dôležitejší ako lieky a aktívne sa podieľať na liečbe je dôležitejšie, ako ju pasívne znášať. Tak čo keby ste začali hneď teraz?

V uplynulých rokoch sa názory na terapiu vysokého tlaku zásadne zmenili. Dnes je dôležitejšie aktívne sa zapojiť do liečby, než ju pasívne znášať a väčší význam sa prikladá spôsobu života než liekom.

A presne o tom je nová kniha Znižovanie krvného tlaku - je o zdravom životnom štýle, ktorý zahŕňa aj pohyb, výživu, starostlivosť o telo aj dušu. Príbehy úspechov rôznych pacientov vás povzbudia, aby ste aj vy dokázali zmeniť svoj život a znížiť svoj vysoký krvný tlak!

 


Program pre 3 typy
Autori vytvorili koncepciu troch typov v boji proti vysokému tlaku. „Dnes sa využíva vo viacerých lekárskych ordináciách i antropozofických nemocniciach a zodpovedá individuálne orientovanej medicíne,“ tvrdí internista Thomas Breitkreuz.

Možno neuveríte, ale tento ich program je aj zábavný! Nejde v ňom o zníženie štatisticky udávaného rizika srdcovocievnych ochorení. Vďaka koncepcii troch typov objavíte svoje silné a slabé stránky, lepšie spoznáte signály vášho tela a budete si ich všímať. Zbavíte sa stresu a harmonicky si usporiadate život. Získate väčšiu vitalitu.

Ide o konkrétne kroky pre lepšie využitie vlastného potenciálu a hlavným aktérom tejto terapie ste vy sami! Efekt pocítite rýchlo – vyššia výkonnosť, lepšia pružnosť a predovšetkým výrazne väčšia radosť zo života.

Len to jednoducho vyskúšajte...


...vyzývajú autori v knihe Znižovanie krvného tlaku. Mnohí zistili, že klasické liečby hypertenzie často zlyhávajú a to práve preto, že lekári neberú do úvahy všetky okolnosti pacientovho stavu. Ide to však aj inak!

V knihe sa najskôr dozviete, z čoho vysoký tlak máte. Môže ísť o hypertenziu zo stresu, z tráviacich problémov alebo z „chaosu“. Čiže určíte si, aký ste typ – stresový, brušný alebo chaotický?

Nasleduje praktická časť knihy, ktorá ponúka riešenia priamo na pacientov problém.

 

Znižovanie krvného tlaku: http://www.bux.sk/knihy/236876-znizovanie-krvneho-tlaku.html