Zuzana Čaputová nastúpila do prezidentského úradu oficiálne 15. júna 2019 a vo svojom inauguračnom prejave vyhlásila, že neprišla vládnuť, ale slúžiť občanom Slovenska. “Nik nie je taký bezvýznamný a občiansky zanedbateľný, aby mohol byť na svojich právach či slobodách ukrátený. Ale malo by to tiež znamenať, že nik nie je ani taký dôležitý a vplyvný, aby stál nad zákonom,” vyhlásila Čaputová.

Zuzana Čaputová je sto dní v úrade - fotogaléria kliknite tu

Stala sa prvou ženou v prezidentskom úrade v histórii Slovenska i bývalého Československa. Za prvých sto dní si získala renomé v zahraničí, ako jedna z mála európskych hláv štátov mohla predniesť prejav na Klimatickom summite OSN v New Yorku. Do vnútorne politiky zasahovala minimálne, najviac sa vyjadruje k téme sudcov a ochrane životného prostredia. Autá a lietadlá preto vymenila za električku či vlak, na klimatický summit prišla pešo.    

Zuzana Čaputová a šaty

V deň inaugurácie sa viac riešili šaty prezidentky, ako jej silný inauguračný prejav. To však bolo naposledy. Prezidentke a jej tímu sa darí využiť šaty v prospech posolstiev, ktoré Zuzana Čaputová šíri vo svojich vyjadreniach a prejavoch. Darí sa jej to hlavne na zahraničných návštevách.  

Za prvých sto dní si zachovala imidž nadstraníckej prezidentky, a má najväčšiu podporu Slovákov v prieskume verejnej mienky. Premiér Peter Pellegrini je za ňou 10 percentuálnych bodov.  

Pozrite sa, akých bolo 100 dní éry prvej prezidentky v histórii Slovenska.