„Najhoršou reklamou pre kliniku estetickej chirurgie je, neprirodzená žena ,“ hovorí dermatologička Alexandra Novotná, profesionálka, ktorej na rozdiel od iných nejde v prvom rade o zisk, ale o prirodzenú krásu.

„ Nechcem, aby nám „reklamu“ na ulici robili neprirodzené pery, či iné zásahy do tela. Prvý dojem zo ženy musí byť prirodzený, až potom, ak to sama chce, sa môže priznať ku korekcii, s ktorou sme jej pomohli. Ak toto spoločne dosiahneme, je to to, prečo sa plastickej chirurgii na klinike venujeme. Samozrejme, že je to ťažké, ale naše dlhoročné skúsenosti nás presvedčili, že to dokážeme,“ vysvetľuje svet krásy majiteľka kliniky dermatologickej medicíny Estheic.

„Najčastejšie nás ženy vyhľadajú, keď im pribudnú vrásky, ale aj mladé dievčatá s problémovou pleťou. Samozrejme, z chirurgických zákrokov je najväčší záujem o moduláciu prsníkov a liposukciu, ale ženy čoraz viac obľubujú aj mezoterapiu. Výsledok neviem opísať inakak o slovami, že je to bomba, ktorú osobne absolvujem pravidelne. Pri zákroku vpichneme správne namiešanú zmes vitamínov do pokožky. Pleť sa rozžiari okamžite. Ja osobne si tento zákrok pre okamžité účinky osobne užívam, lebo inak sa skoro vôbec nelíčim. Kozmetiku používam iba vlastnú, vysvetľuje primárka kliniky dermatologickej medicíny.

 

 

Špeciálne krémy klinike miešajú farmaceuti v lekárni, podľa presne daných ingrediencií. Krémy už potvrdili staré známe, že nie všetko drahé je aj kvalitné. Aj kozmetika za pár eur dokáže robiť zázraky.

„Je bez parabénov aj konzervačných látok a každý, kto ju začal používať, je ňou nadšený. Dokonca aj zahraniční diplomati, ktorí žili na Slovensku, k nám posielajú svojich nástupcov, aby pre nich naše krémy kúpili. Vytváranie vlastnej kozmetickej rady ma baví a jej zloženie stále vylepšujem,“ vysvetľuje čo to z kuchyne prípravy vlastnej kozmetiky primárka, ktorá na svoju značku môže byť podľa reakcií klientov hrdá. Príde však čas, keď už aj tá najlepšia kozmetika nestačí.

Skúsená profesionálka v prvom rade verí svojej intuícii, ktorá ju pri klientkach ešte nezradila. Jednej pomôže botulotoxín, ďalšej kyselina hyalurónová a tretej nite. Každá žena je individualita a kliniky by ju nemali lákať na zľavy. Nemôžem v tom žiadnej klientke zabrániť, ale potom nech tam radšej zostane. Každý dermatológ vidí ženskú krásu inak a má svoj vlastný rukopis. Ak klientka bude behať od jedného k druhému, podľa toho, kde je lepšia zľava, potom sa nemôžme čudovať, že skončia uplakané pred zrkadlom,“ vysvetľuje Alexandra Novotná, prečo niektoré klientky už nemôžu otvoriť dvere jej kliniky.

Aj preto sa snaží všetky skrášľovacie procedúry robiť tak, aby vyzerali čo najprirodzenejšie. Pomáhajú jej v tom aj vylepšenia zo svetového trhu, ktoré na kliniku prináša primárka z kongresov raz za polrok. Veď iba výplní kyseliny hyalurónovej existuje vyše sto druhov. Revolúcia sa skončila. Veda zatiaľ žiadnu prevratnú novinku nepriniesla, tak doterajšie techniky iba vylepšuje.

„ Obrovskou novinkou bol jednoznačne botulotoxín. Bola som prvá, ktorá s ním pred pätnástimi rokmi na Slovensku začala. Viem o americkej štúdii dvoch žien, jednovaječných dvojičiek. Jedna chodila pravidelne na procedúry, od tridsiatky si preventívne dávala pichať botulotoxín a po dvadsiatich rokoch bol medzi nimi obrovský rozdiel. Tá, ktorá používala botulotoxín, vyzerala o generáciu mladšie,“ rozmieňa na drobné botulotoxín Alexandra Novotná.

Zákrok je oveľa bezpečnejší ako ktorýkoľvek iný, upozorňuje. Ak sa vpichne neodborne, môže vytvoriť efekt kamennej tváre, preto na školeniach lekárov učí presné body aplikácie.

„Treba ho aplikovať v čo najnižších dávkach a s alchymistickou presnosťou. Ja, napríklad, mimiku na niektorých miestach vyblokujem len na šesťdesiat, možno sedemdesiat percent a okolie ani nezistí, že ho žena má aplikovaný.“

 

 

Pôvodne mala výhrady k dnes už moderným nitiam, ktoré sa kedysi nevstrebávali. Lenže aj tie prešli vývojom a dnes už má iný názor.

„ Dnes existujú už aj nite, napríklad polydioxanonové, ktoré sa v tele za pár mesiacov rozložia a zostáva po nich kolagénová kostra. Pleť sa krásne vypne skoro ako pri liftingovom zákroku. 4D nite sú skvelým riešením najmä pre ženy, ktoré sa boja botulotoxínu. A je to tiež víkendová procedúra,“ vysvetľuje vývoj lekárskej dermatológie Alexandra Novotná, ktorú už roky vyhľadávajú nie len celebrity, ale aj ženy, ktoré sa chcú jednoducho iba páčiť.

Primárka má najradšej klientky, ktoré presne vedia čo chcú a ako hovorí, v hlave to majú všetko upratané.

„ Botulotoxín nepomôže nikomu, ak nebude v psychickej nepohode, alebo má nízke sebavedomie. Čudovali by ste sa koľko krásnych a úspešných žien má nízke sebavedomie. Našťastie, dnes sa už nenosia ani kačacie pery ani obrie prsia a takéto ženy s touto požiadavkou k nám na kliniku už ani nechodia. Tak ako všetko na svete, aj estetická medicína prechádza vývojom a som známa tým, že robím zákroky , po ktorých vyzerajú ženy prirodzene,“ upozorňuje primárka ženy, ktoré by predsa len mali ešte záujem o neprirodzené pery či prsia.

Primárka totiž mnohokrát do roka cestuje na kongresy po celom svete, kde nielen prednáša o najmodernejších metódach v oblasti krásy, ktoré aj realizuje, ale zbiera aj inovatívne trendy.

„Často cestujem a prinášam novinky na Slovensko. Milujem výtvarné umenie a ak mi to čas dovolí, navštevujem výstavné siene, či múzeá. Obrazy mi vždy pripomenú, aký je ideál ženskej krásy, ktorý sa desaťročiami nezmenil. Aj to je dôvod, prečo na našej klinike organizujeme výstavy. Nesmieme pri požiadavkách klientok zabudnúť na ideál krásy. Niekedy totiž ženy snahou páčiť sa zabúdajú na harmóniu a súlad krásy, tela a ducha,“ vysvetľuje Alexandra Novotná skúsenosti, ktoré vyhodnocuje na vlastnej súkromnej klinike plastickej chirurgie Esthetic už 9 rokov.