Vďaka svojmu prírodnému bohatstvu, termálnej vode, sa kúpeľný región Bad Waltersdorf stal centrom zdravia a pôžitkov. Každý hosť – či už preferuje starostlivosť o zdravie, športové aktivity alebo vyhľadáva pôžitky – si tu nájde ten správny spôsob, ako načerpať energiu. Nájdete tu park pre športové aktivity, najväčší lesný lanový park v Európe, lukostrelecký 3D parkúr, golfové a tenisové ihriská, ako aj centrum balónového lietania.
 
Široká paleta športových aktivít vám umožňuje vyskúšať si niečo nové a zároveň urobiť niečo pre seba. Popri početných turistických, bežeckých a cyklistických chodníkoch a trasách nájdete útulné viechy, vynikajúce reštaurácie a mnoho domácich tajných tipov.
 
 

Spoločný relax v liečivej termálnej vode

 
Región Bad Waltersdorf sa vyznačuje jedným z najbohatších výskytov termálnej vody v Rakúsku. Hostia rezortu Quellenhotel Heiltherme Bad Waltersdorf si môžu vychutnať liečivú termálnu vodu v dvoch kúpeľoch: vo verejných termálnych kúpeľoch a pramenitej oáze, ktorá je k dispozícii výlučne pre hotelových hostí.
 
 
 
Heiltherme Bad Waltersdorf .  Foto - Harald Eisenberger
 
 
Vychutnajte si naše ponuky, napr. relax vo dvojici a relaxujte v 14 termálnych bazénoch a útulných relaxačných zónach. Saunový svet láka na voňavé saunovanie s ponukou špeciálnych štajerských kúpeľov – s tekvicovým olejom alebo chladivým gélom so soľou, ľadovými vločkami alebo francovkou. Špeciálne pre ženy je určené feminárium, samostatná kúpeľná zóna v pramenitej oáze. 

 

Heiltherme Bad Waltersdorf .  Foto - Harald Eisenberger

 

Zažite regionálnosť s „Tradičnou štajerskou medicínou®“ 

 
„Tradičná štajerská medicína®“ (TSM®) je inováciou v termálnych kúpeľoch Bad Waltersdorf. Jej základom sú pôvodné liečebné postupy a recepty z regiónu, orientované na kolobeh prírody a prispôsobené moderným požiadavkám. Výsledkom sú jedinečné masáže, liečebné procedúry v oáze zdravia TSM® a kulinárske zážitky v kulinárskom svete TSM®, ktoré sa riadia prísnymi kritériami kvality: sezónne ingrediencie z rodinných podnikov z regiónu, tradičný pôvod, prirodzenosť, …
 
Oáza zdravia TSM®ponúka „Zázračnú 8“– masáž s tekvicovým olejom TSM®, ktorá vďaka cenným zložkám štajerského tekvicového oleja pomáha mobilizovať kĺby a uvoľňovať svalstvo, alebo masáž s mastencovými masážnymi kameňmi TSM®, pri ktorej sa používajú ručne brúsené mastencové kamene a domáci bylinný olej s medom z východného Štajerska.
 
Viac informácií nájdete na www.badwaltersdorf.com