BERLÍN, BRATISLAVA. Američanka o prípade vypovedala pred políciou v Las Vegas. Tvrdila, že ju znásilnil Cristiano Ronaldo. Či sa to naozaj stalo nie je jasné, prípad sa nevyšetril. Američanke právnici zaplatili 375-tisíc dolárov – za mlčanie.

 

V hoteli v Las Vegas

Stať sa to malo 13. júna 2009 v Las Vegas v luxusnom hoteli, kde Ronaldo dovolenkoval so švagrom a synovcom. S Američankou sa zoznámili na párty a flirtovali. Napísal to rešpektovaný nemecký magazín Der Spiegel s odvolaním sa na Footbal Leaks.

Mediátor potom 12. januára 2010 dohodol mimosúdnu dohodu. Za Ronalda mal dohodu podpísať portugalský právnik Carlos Osório de Castro, ktorí robí právnika mnohým futbalistom. Ronaldo sa v dokumente podpísal ako Mr. D, pravdepodobná obeť znásilnenia ako Ms. P.

 

Foto - TASR/AP

 

Šesť strán o znásilnení

Ona mala v tom čase 20 rokov a zaviazala sa, že nevznesie žiadne obvinenia. Súčasťou dohody bol aj prísľub, že žena odovzdá list, v ktorom na šiestich stranách podrobne popísala znásilnenie a zranenia, ktoré pri tom utrpela.

Ronaldov mníchovský advokát Johannes Kreile pre Der Spiegel všetky obvinenie poprel. Ronado už bol v roku 2005 ako 20-ročný zatknutý pre podozrenie zo znásilnenia. Dve ženy vtedy tvrdili, že ich znásilnil v londýnskom hoteli. Jedna zo žien neskôr výpoveď stiahla. Ronalda neobvinili, nebol dostatok dôkazov.

.

Prečítajte si aj Old boy network alebo sexuálne škandály vo Fox News