Pomaly, ale isto sa presúvame do obdobia zimy, kedy chodíme zahalení od hlavy až po päty. Napriek tomu je veľmi dôležité nezabúdať na náš najväčší orgán tela – pokožku. Aj keď ju nevystavujeme tak ako sme zvykli v lete, musíme ju udržiavať stále zdravú, pružnú a hydratovanú. Obľúbená slovenská značka prírodnej kozmetiky MARK face and body, neprináša na náš trh len kozmetické trendy, ale aj komplexnú a kvalitnú starostlivosť o pokožku celého tela.

 

Foto - Archív MARK scrub

Každodenný rituál

MARK sa preslávil najmä svojimi unikátnymi kávovými peelingami, ktoré si získali veľkú popularitu na Slovensku aj vďaka svojmu kvalitnému zloženiu, účinkom na pokožku, ako aj kvalitnou komunikáciou so svojimi zákazníčkami na sociálnych sieťach. Unikátna kombinácia kvalitných prírodných ingrediencií dopomohla viacerým klientkam zbaviť sa ich kožných nedokonalostí, ako napríklad celulitída, akné, strie, ekzémy či suchá pokožka. Aktuálne však MARK ponúka viacero kvalitných produktov, ktoré si získavajú veľkú obľubu, a zároveň sú k pokožke veľmi šetrné.

Pri každodennej starostlivosti o pokožku je potrebné dbať práve na kvalitu produktov, ktoré si na pokožku dávame. Je potrebné vyradiť prípravky, ktoré obsahujú nepriaznivé chemické látky a zamerať sa skôr na prírodné ingrediencie. MARK face and body ponúka práve takéto produkty.

 

Foto - archív Mark scrub 

 

Starostlivosť o pokožku od A po Z

Na to, aby bola pokožka zdravá, hydratovaná a zároveň aj jemná, je potrebné jej venovať istý čas na dennej báze. Pri každom sprchovaní sa odporúča pokožku dôkladne očistiť pomocou prírodných produktov a následne pokožku hydratovať. Minimálne 2-3 krát týždenne sa odporúča pokožku aj jemne peelingovať, a tým sa zbaviť odumretých a nepotrebných čiastočiek starej pokožky, a tak aj uvoľniť póry, aby mohla pokožka dýchať.

Na to má MARK v ponuka hneď dve možnosti – vyššie spomínané, obľúbené prírodné kávové peelingy v rôznych arómach, ako napríklad MARK Coffeee Coconut alebo MARK Coffee Original. Pre tie klientky, ktoré nemajú v obľube kávu, MARK ponúka aj kvalitné cukrovo-soľné scruby, v aktuálne dvoch skvelých arómach, Milk and HoneyCherry Blossom.

Po jemnom peelingu je možné pokožku očistiť od zvyšných nečistôt. Keďže MARK chce, aby každodenná starostlivosť o pokožku bola aj zábavou, priniesol na trh unikátny produkt – sprchový pudding MARK Shower pudding v dvoch arómach, ktorý dokonale nahrádza sprchové gély plné chémie. Následne odporúča pokožku kvalitne hydratovať, a na to dokonale slúži ďalší MARKov unikátny produkt – prírodné, šľahané telové maslo. Tu je taktiež na výber z viacerých aróm, takže každý si určite nájde svojho favorita J

 

Foto - archív Mark scrub

 

Takýmto postupom bude o každú pokožku dokonale postarané, budú jej dopriate tie najkvalitnejšie a hlavne prírodné produkty a starostlivosť o pokožku bude konečne trošku aj zábava. To je presne cieľom značky MARK face and body, a preto je jasné, že každá pokožka si zaslúži MARKa.

 

Foto - Archív MARK scrub