Tento šťavnatý zemiakový šalát môžete podávať ako skvelý doplnok k mäsovým jedlám, grilovaným pochúťkam alebo ako súčasť sviatočného stolovania.

Šťavnatý zemiakový šalát

Jeho krása spočíva v jednoduchosti a možnosti prispôsobiť ho presne podľa vašich chutí. Experimentujte s rôznymi prísadami a nájdite svoju obľúbenú kombináciu!

Najlepší recept na šťavnatý zemiakový šalát je ten, ktorý spája tradičné chute s osobným dotykom. Ako napríklad tento klasický zemiakový šalát. Ale tu je jeden z ďalších obľúbených receptov na šťavnatý zemiakový šalát:

Ingrediencie

  • 1 kg malých zemiakov, najlepšie červených alebo žltých, uvarených v šupke, ochladených a nakrájaných na kocky - 1 stredne veľká cibuľa, najlepšie červená, nadrobno nakrájaná - 3-4 kyslé uhorky, nakrájané na malé kocky - 4 vajcia, uvarené natvrdo, ochladené a nakrájané na kocky - 150 g majonézy - 1 sterilizovaná zelenina (mrkva, hrášok) 330g balenie - 100 g kyslej smotany alebo jogurtu na zjemnenie - 1 lyžica horčice, najlepšie dijonskej - soľ a čerstvo mleté čierne korenie podľa chuti - čerstvá petržlenová vňať, nadrobno nasekaná,
  • Voliteľné prísady pre extra chuť: 1 jablko, nakrájané na malé kocky - 100 g tvrdého syra, napríklad čedar, nakrájaný na malé kocky - 150 g šunky alebo údenej klobásy, nakrájané na kocky,

Postup receptu

  1. Zemiakový základ: Uvarte zemiaky v šupke do mäkka. Nechajte ich vychladnúť, potom ich ošúpte a nakrájajte na kocky. Zemiaky dajte do veľkej misy. Pridajte nakrájanú cibuľu, uhorky, vajcia, balenie sterilizovanej zeleniny a ak chcete pridajte jablko, syr a šunku/klobásu.
  2. Dressing: V menšej mise zmiešajte majonézu, kyslú smotanu alebo jogurt, horčicu, soľ a korenie, kým nevznikne hladká zmes. Tento dressing potom rovnomerne rozdeľte nad zemiakovú zmes a dôkladne premiešajte, aby sa všetky ingrediencie spojili a zemiaky boli rovnomerne pokryté.
  3. Finálna úprava: Šalát posypte nasekanou petržlenovou vňaťou pre čerstvosť a ďalší rozmer chuti. Pred podávaním nechajte šalát aspoň hodinu v chladničke, aby sa chute prepojili. Podávajte chladené.

Dobrú chuť, šťavnatý zemiakový šalát je hotový. Skúste aj recept na zemiakový šalát bez majonézy.

Videorecept