BRATISLAVA. Na Obchodnej ulici v Bratislave sa strieľalo. Na mieste bola polícia aj sanitka. TASR to potvrdili svedkovia, ktorí boli na mieste. Postrelený bol podľa polície agresívny muž. Podľa informácií TASR bolo postrelené aj 14-ročné dievča, ktoré čaká operácia.

Polícia Slovenskej republiky dnes popoludní dostala informáciu o mužovi, ktorý mal nožom napadnúť zamestnanca bezpečnostnej služby Finančnej správy. Takto ozbrojený sa pohybovať ulicami Bratislavy a vyhrážal sa okoloidúcim, vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil.

Streľba na Obchodnej

 

Najbližšia policajná hliadka išla k útočníkovi, ktorý sa vyhrážal aj naďalej oháňal nožom. "Bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov, a preto hliadka použila služobnú zbraň. Postrelený muž sa sám bodol do brucha. Hliadka postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla." opisuje polícia na svojej facebookovej stránke. 

"Postrelený bol jeden muž, bližšie informácie zisťujeme," povedala pre TASR bratislavská krajská hovorkyňa Veronika Slamková. "Záchranári zasahujú," potvrdila hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová. Dodala, že výzvu na tiesňovú linku k údajne zranenej žene prijali o 15.27 h a okamžite k nej vyslali záchranárov

Pri zákroku bola zranená nezúčastnená osoba. Jej zranenie je ľahké a vyšetruje sa, čo ho vôbec spôsobilo. Preto bude postup policajtov prešetrovať Úrad inšpekčnej služby MV SR. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane je predmetom vyšetrovania.

VIDEO: Streľba na Obchodnej, postrelili aj dievča

 

Podľa Alexandry, svedkyne z miesta činu, išlo o streľbu pri policajnom zásahu. Na ulici mal byť podľa jej slov vysoký muž v tmavom oblečení s bielou taškou a nožom v ruke.

"Policajti chceli muža zastaviť. Muž s nožom v ruke kričal, že ich zabije. Policajti ho niekoľkokrát upozornili, no on stále kráčal a kričal, že ich zabije," povedala s tým, že počula niekoľko výstrelov.

"V súvislosti s piatkovým incidentom bratislavská mestská polícia poskytne Policajnému zboru SR plnú súčinnosť a v prípade potreby aj výstup z kamerového systému," uviedol pre TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.