Victoria Beckhamová je matkou štyroch detí – synov Brooklyna (15), Romea (11), Cruza (9) a dvojročnej dcérky Harper, ktorá už teraz priťahuje pozornosť ako štýlovo oblečené dieťa. Bývalá speváčka, dnes módna návrhárka Victoria Beckham sa pred dcérkou vraj nelíči, aby ju maličká nezačala hneď napodobňovať. Synovia hrajú futbal ako ich otec David Backham. Victoria si materstvo užíva. „Byť matkou je pre mňa zázrak na každý deň. Od syna-tínedžera po dcéru batoľa, každý moment je naplnený inou energiou, aktivitami, pocitmi a kopou srandy,“ napísala Beckhamová pre časopis Time.  

 

 

Ursula Gertrud von der Leyenová, nemecká ministerka obrany, má sedem detí, ktoré porodila v rozmedzí 12 rokov. Ich súkromie prísne stráži, najmladšia dcéra má teraz 14, najstarší syn 26 rokov. „Všetky deti ma podporujú,“ hovorí pre nemecké médiá ministerka obrany.   

 

Deti nemeckej ministerky obrany v Bundestagu. Foto - www.bz-berlin.de

 

Americká herečka Angelina Jolie vychováva spolu s manželom a hercom Bradom Pittom šesť detí. Adoptovaného syna Maddoxa z Kambodže, dcérku Zaharu z Etiópie, vlastné dieťa Shiloh, adoptovanú sirotu, Paxa z Vietnamu a dvojičky Vivienne a Knox. „Chceme budovať len takú veľkú rodinu, aby sme vedeli, že máme dostatok času na to, aby sa v nej každý cítil dobre. Deti sú záväzok, väčší záväzok(ako sobáš). Je to na celý život,“ povedala herečka pre Vanity Fair.

 

 

 

Nemecká speváčka a herečka Nena, ktorú v roku 1984 preslávil hit 99 Luftballons, porodila päť detí, o jedno prišla. Dnes 55-ročná speváčka má už aj vnúčatá. Syna a dvojičky má s hercom Benedictom Freitagom, dve deti má s producentom Philippom Palmom. Vo svojom poslednom albume Oldschool, ktorý vydala vo februári, spieva o smrti prvého syna Christophera, ktorý sa narodil postihnutý a zomrel po 11 mesiacoch života. „Bolí to aj po 27 rokoch,“ povedala Nena agentúre DPA. V kapele s ňou na tohtoročnom turné hrajú aj tri jej deti: dcéra Larissa (24) a synovia Sakias (24) a Simeon (19). „Ak na to majú chuť, podporujem ich v tom,“ dodáva Nena.

 

Nena a dve z jej detí.   www.nena.de.

 

 

Česká herečka Veronika Žilková vychovala šesť detí. Najmenšia je Kordulka (9), potom dcéra Agáta (29), adoptovaní Markéta (27) a Honza (22) a synovia Vincent (17) a Cyril (25). „Vyrastal som veľa so sestrami a odmalička som fungoval hlavne s mamou, takže som taký multifunkčný. V živote ma ovplyvnila mamička. Ženy sú nepredvídateľné a ona je v tom to ešte vyšší level,“ povedal pre idnes.cz syn Vincent o Veronike Žilkovej.

 

Veronika Žilková so synom Vincentom a dcérou.  www.chytrazena.cz

 

Austrálska herečka Nicole Kidmanová je matkou štyroch detí, dve si adoptovala s hercom Tomom Cruisom, dve má so spevákom Keithom Urbanom. „Moja mama, ktorá má 74 rokov, a moje dve deti, ktoré majú 4 a 6 rokov sa smejú na tých istých veciach. To je magické,“ povedala Kidmanová pre časopis People.

 

 

Legendárna herečka a držiteľka troch Oscarov Meryl Streepová má tri úspešné dcéry a syna Henryho, ktorý spieva a píše sklady. Mamie (31), Grace (28) sú herečky, najmladšia Louisa Gummerová je 23-ročná modelka. „Materstvo má veľmi humanizačný efekt. Veci zredukuje na to najpodstatnejšie,“ povedala Streepová.