Ak máte radi poctivé ilustrácie, práve tieto knihy by vám mohli ulahodiť. A nielen knihy. Hneď prvý tip môže zabaviť celú rodinu:

Spoločenská hra BRATISLAVA – stolová hra o historickej Bratislave, ktorú ilustroval Miloš Kopták a graficky upravila Mária Rojko. Autorky: Eva Činčalová a Karin Hronská vás pozývajú na zaujímajú prechádzku Prešporkom.

 

 

Kniha HÁVEDNÍK - autor: Jiří Dvořák, ilustrátorka: Daniela Olejníková. Nielen deti zoznámi so živočíchmi, ktoré s nami žijú, ale my sa radšej tvárime, že ich nevidíme, necítime. Sú skutočne háveďou? Minimálne v knihe sa ich oplatí vidieť..:)

 

 

Ďalší knižný tip je pastvou pre oči, ako to už z názvu vyplýva: O KRESBE, ČO OŽILA. Ožila vďaka ilustráciam Daniely Olejníkovej. Autorom knihy, ktorá je ako stvorená na čítanie počas Vianoc je Daniel Pastirčák.

 

 

A ešte jeden tip s nádychom  blížiach sa sviatkov: VIANOČNÉ MYSTÉRIUM Josteina Gaardera, Kniha vychádza so skvelými ilustráciami - maľbami Vlada Krála.

 

 

Poďme vybrať niečo, čo bude pastvou pre oči aj pre tých najmenších:

 

KOZLIATKA či už Márie Rázusovej-Martákovej, alebo Jaroslavy Blažkovej. Stačí si vybrať, či sa viac páčia poslušné, alebo neposlušné kozliatka. V jednej knihe im podobu dal ilustrátor Vladimír Král. Betkina srdcovka..:)

 

 

Ak vaše ratolesti majú chuť spoznávať kúzlo Vianoc v rôznych kútoch sveta, poteší ich kniha: Vánoce z celého světa. Autorky: Karolina Medková, Mária Nerádova

 

 

Ak už máte vianočnej tematiky plné zuby, zoznámte deti s nejakými čudami, kniha Veľké Bum a malé Bum Daniela Heviera s ilustráciami  Ľuboslava Paľa je na to ako stvorená.

 

 

Nasledujúci tip vás možno prekvapí, ale tak ako sme my kedysi čakali, že nám rodičia vysvetlia ako sme sa dostali na tento svet, očakávajú to aj deti. Stále používate teóriu o včeličkách, alebo bocianovi? Možno vás viac osloví kniha: Cesta na svet. Autorka: Jana H. Hoffstädter, ilustrátorka: Petra Lukovicsová. Kniha by mala “prísť” na svet v decembri!

 

Predposledný tip Betky Kováčovej je od mladučkej autorky, ktorá asi najlepšie vie, čo chcú čítať jej rovesníci: O Kazovi, ktorý si hľadal domček - Zoya Ledecká, ilustrátor: Ďuro Balogh

 

 

No a čerešnika na torte: CD Uspávanky pre pokojné večery.  Toto malé,veľké umelecké dielo vzniklo spojením Jozefa Luptáka, Borisa Lenka, Štefana Bugalu, Marcela Comendanta, Branislava Dugoviča a o nádherné ilustrácie sa postara už niekoľko krát spomínaná Daniela Olejníková.

 

 

Prečítate si aj Ilustrátorka Alžbeta Kováčová: Aká je ilustrácia dôležitá, mi ukazuje môj polročný syn Teo

 

Podporte nás a stante sa clenkami klubu