Knižný kompas vás inšpiruje a odporučí dobré čítanie. Recenzenti, prekladatelia, literárni fajnšmekri a knihomoli radia, čo sa oplatí čítať a prečo.  Tu sú dve nádherné novinky pre deti:

 

Foto - Ikar

 

Montessori: Svet úspechov

„Nie je jedno, v akom prostredí dieťa vyrastá a je dôležité, ako s ním komunikujeme,“ myslí si Miriam Halamičková, odborná redaktorka a pedagogička. „Montessori pedagogika je jedným zo vzácnych prístupov, ktoré nám môžu, aj cez túto zrozumiteľnú publikáciu, pomôcť klásť deťom do cesty čo najmenej prekážok.“

Náučné krabičky pre deti od 3 rokov sú zostavené podľa inovatívneho princípu Montessori metódy. V oboch škatuľkách sa nachádzajú zábavné kartičky, ktoré povedú deti k samostatnej hre a učeniu.

Materiály sú členené tak, aby s nimi dieťa aj bez pomoci dospelého vedelo aktívne a samostatne pracovať. Dospelý má byť iba trpezlivým pozorovateľom vzrušujúcich detských objavov. Vďaka zábavným a pútavým aktivitám sa z hry stane pre dieťa príležitosť úplne samostatne spoznávať čísla alebo geometrické tvary a potrebovať na to bude iba vlastnú zvedavosť!

Manuál vysvetľuje jednotlivé aktivity a obsahuje aj užitočné rady, aby ste sa dôkladnejšie oboznámili s Montessori pedagogikou a začali ju používať v každodennom živote.

 

Foto - Ikar

 

 

Mirelka Pátračová rieši prípad ducha morského prasiatka.

Mirelka je totálne úžasná detektívka. Má deväť rokov a zapisuje si do tajného denníka dôležité informácie, aby nestratila kľúčové stopy. Spolu s kamarátkami Pipou a Violetou tvoria tím detektívnej kancelárie Tri pátračky a už vyriešili nejednu zamotanú záhadu. A keď ich triedna učiteľka, slečna Mrveničková, zbadá pobehovať po záhrade ducha svojho zbožňovaného morského prasiatka, akčná trojica má zrazu prípad, aký tu ešte nebol!
Naozaj napadli mestečko Mláčkovce žiariaci duchovia morských prasiatok?
Podarí sa ich odhaliť ešte pred začiatkom veľkej talentovej šou?

Tri pátračky neodradia ani strašidelné okolnosti! Mirelka Pátračová je prvá kniha zo série plnej humoru, veselých obrázkov a praktických tipov pre mladých super detektívov!

 

Knižný kompas – vaša cesta ku knihám – odporúča aj ďalšie podobné lahôdky s osobnými odporúčaniami tých, ktorí zasvätili život knihám a čítaniu.
Ak si objednáte akúkoľvek knihu z tejto kolekcie, môžete získať knihu Moja kuchárka - najlepšie recepty za zvýhodnenú cenu len 1 euro.

 

Zalistujte si v novom Knižnom kompase.

 

Čítanie z nás robí lepšieho človeka

Čítanie beletrie nám ukazuje svet z pohľadu tisícov knižných hrdinov, stačí si len vybrať. Čím viac príbehov prečítate, tým viac máte podľa štúdie v časopise Science, schopnosť vcítiť sa do emócií a myšlienok druhých ľudí. A to znamená, že máte pre okolitý svet väčšie pochopenie a dokážete oveľa lepšie nadväzovať vzťahy.

(Autor je literárny publicista, pracuje vo vydavateľstve Ikar)