Zdravé vlasy, ktoré sú od koreňov tmavšie a majú svetlejšie konečky. Také sú trendy na rok 2017 podľa Mirky Strokovej – majsterky Európy v kreatívnych večerných účesoch za rok 2016. „Moderné je všetko, no základom sú zdravé vlasy,“ vysvetľuje odborníčka, ktorá si tento trend pochvaľuje, lebo núti kaderníkov uvažovať o účesoch tak, aby dbali na zdravé vlasy svojich zákazníkov a zákazničiek.

 

Foto - pinterest

 

Stále sú moderné vlasy, ktoré sú od koreňov tmavšie a majú svetlejšie končeky. „Je to trend smerujúci k prírode, lebo tak ako obdivujeme detské vlasy, ktoré majú zosvetlené pramienky vlasov od slnka, tak sa ich snažíme teraz napodobniť na hlavách dospelých,“ popisuje Stroková a zdôrazňuje, že je jedno, či sú vlasy hnedé, medené, či ryšavé – majú vyzerať, ako keby sme sa vrátili od mora a naše vlasy boli len pobozkané slnkom. Môže tam byť aj trošku extravagancie, ale mala by pôsobiť tak, aby dopĺňala celkový vzhľad a nepôsobila rušivo, ale musí pôsobiť úplne prirodzene, čo znamená, že široké pasy zosvetlených vlasov neprichádzajú do úvahy.

 

Foto - pinterest

 

Dĺžka moderných vlasov v roku 2017 je ľubovoľná, aj keď stále prevládajú dlhé. Tie majú byť rovno zostrihnuté a prirodzene navlnené. No veľkej obľube sa teší aj predĺžené "mikádo", pretože je variabilné. Je to dĺžka, kedy si dokážete vlasy aj ľahko vypnúť.

 

Foto - pinterest

 

Krátke vlasy sa nosia s dlhšími, variabilnými ofinami, no tu naša odborníčka upozorňuje, že asymetria je na ústupe.

 

Foto - pinterest

 

Keď sa pýtame Strokovej, aké účesy letia u mužov, naša odborníčka s radosťou konštatuje, že v pánskej móde pozoruje navráť k účesom z 50. rokov minulého storočia a k nim hipsterské brady. „Chlap konečne pôsobí chlapsky,“ hodnotí Stroková, ktorá však zdôrazňuje, že taká brada môže byť ľahko zanedbaná, ale mala by byť dobre zostrihaná a upravená. Upozorňuje, že bokombrady, v ktorých muži pôsobia staro, sa už nenosia. „Hlavne by som chcela ženám odporučiť, aby svojich mužov nestrihali doma,“ upozorňuje Stroková. Muži po takom strihu vyzerajú katastrofálne. „Nie je nič horšie ako strojčekový strih,“ hovorí otvorene.

 

Foto - pinterest

 

Prečítajte si aj Súťaže kaderníkov pripomínajú vrcholový šport, hovorí majsterka Európy v kreatívnych účesoch Miroslava Stroková