Vaše vlasy nemilujú leto tak ako vy. Najradšej by boli celé dni v tieni a k moru by vás nepustili ani náhodou. Čítajte ďalej a pochopíte, prečo.

 

Slnko vysušuje, odfarbuje a láme

Povrch zdravého vlasu tvoria miniatúrne bunky, ktoré pripomínajú rybie šupiny. Keď je táto vrstva - kutikula, zdravá, sú jej kúsky naukladané tesne na sebe a chránia vlasy pred vonkajšími vplyvmi. Vtedy ich máme hebké a lesklé.

Farbením, žehlením, fénovaním či dokonca silným kefovaním si kutikulu neustále oslabujeme a odhaľujeme jadro vlasu. Vtedy dovnútra preniká množstvo slnečného UV žiarenia, ktoré zabíja vlasový proteín – keratín a vysúša vlasy. Nasleduje lámavosť, vypadávanie a tradičná ranná beznádej pred zrkadlom.

Slnko navyše vyťahuje z vlasov farbu, pretože spaľuje melanín – farbivo zodpovedné aj za odtieň pokožky či očnej dúhovky. Bunky vlasov sú totiž mŕtve a keď na ne slnko zaútočí, nedokážu si melanín znova vyrobiť. Korienok ukrytý v pokožke je, naopak, živý a zdravý, preto každý nový vlas vyrastá v správnej farbe.

 

Foto - Forcapil Lotion

 

Soľ a chlór vysušujú ešte viac

Ako všetky bunky v našom tele, aj vlasy prirodzene obsahujú vodu. Vďaka nej sú elastické a hebké. Soľ v mori je však schopná na seba túto vodu naviazať a my potom musíme po pláži chodiť s drdolom, ktorý zakryje tú sušinu na hlave.

Chlór je v tomto veľmi podobný, takže si nepomôžete ani preventívnym kúpaním v bazéne. Ak ste navyše zafarbená, tá drahá farba pôjde rovno dole a výsledkom sú vyšedivené, suché vlasy. Fotoalbumy z dovolenky potom vyzerajú ako zbierka pohľadníc.

 

Foto - Forcapil Lotion

 

Vlhkosť je nenápadný zabijak účesov

Posledná z trojice nebezpečných letných nástrah je vlhkosť. Prirodzene tvorí približne 15% obsahu vlasov voda, ale sú schopné nasať jej omnoho viac – ako špongia. Vo vlhkom prostredí to môže byť pokojne dvojnásobok a ak patríte do kategórie farbené, žehlené, sušené či inak poškodené vlasy (závidíme vám, ak ste si práve teraz vydýchli), odhalená kutikula môže dovoliť bunkám nasať až 55% vody.

To je ten stav, keď v kúpeľni strávite hodinu prípravou účesu a po 15 minútach prechádzky na pláži je po ňom.

 

Foto - Forcapil Lotion

 

Stále máme nádej na príjemné leto

Aj napriek hrôzostrašným scenárom sa na leto môžete pripraviť.

Pred kúpaním si vlasy poriadne namočte čistou vodou. Už viete, že fungujú ako špongia – a keď sa naplnia, nezostane v nich priestor na chlór ani soľ. Ihneď po okúpaní si ich zase zmyte pitnou vodou a nechajte vysušiť len tak, vzduchom.

Pred slnkom sa môžete ochrániť tak, že po natieraní pokožky krémom na opaľovanie prejdete ešte vlhkými rukami aj od korienkov ku končekom.

Pomocou výživového doplnku Forcapil Lotion si nielenže môžete svoje vlasy ochrániť, ale tiež poškodené vlasy obnoviť, vrátením spáleného keratínu. Dodáte im tak prirodzenú silu aj krásu a leto si môžete užívať naozaj naplno 😊

 

Foto - Forcapil Lotion