1. GUMA NA SKÁKANIE  Pamätáte si naše detstvo, keď sme v škole i po škole hodiny skákali gumu? Ak chcete rovnaký zážitok darovať svojim deťom alebo prekvapiť kolegov, môžete im na Vianoce darovať slovenský, ručne vyrobený výrobok v ručne ušitom vrecku aj s návodom na skákanie. Zlepšuje kondičku, posilňuje srdce a zlepšuje hrubú motoriku. A hlavne robí  náladu.  

 

Foto - skocsi.sk

 

2. DARČEK OPUSTENÝM DEŤOM A SENIOROM: Ak chcete mať z Vianoce celkom iný pocit, pomôžte tým, čo to potrebujú najviac: darček môžete kúpiť a poslať konkrétnemu dieťaťu cez Milý Ježíšku milyjezisku.eu/sr alebo dokonca osamelým ľuďom v domovoch pre seniorov jeziskovavnoucata.cz.

 

 

3. KALENDÁR ČESKOSLOVENSKÝ ŠARM: Chce spoznať fascinujúce ženy z minulosti a zo súčasnosti? Kúpte si Kalendár Československý šarm a spoznajte osudy žien z Prvej republiky i z dneška, ktoré pracujú ako lekárky, novinárky, političky, herečky alebo športovkyne atď. Objednať si ho môžete na elegantnicesko@gmail.com alebo na zenyvmeste@gmail.com.

 

Foto - elegantnicesko.cz


 

4. KNIHA OD DOBRÉHO ANJELA - NEVZDAŤ SA: Ako sa dá tancovať bez nohy? Zabráni zmrazovanie hlavy vypadávaniu vlasov? Tají pred frajerkou diagnózu? Ako vyzerá šikana? A ako, keď vás priatelia nosia na rukách? Kde nabrať silu a nevzdať sa? Kniha, kde sú silné a zaujímavé výpovede mladých ľudí, ktorí musia zvládať ťažké situácie. Robia to však spôsobom, ktorý inšpiruje ja zdravých. Výpovede a komentáre dopĺňajú krásne fotografie, silné citáty a rozhovor s krstným otcom knihy, raperom a stand up komikom Bekimom. Kúpiť môžete na dobryanjel.sk/nevzdatsa/

 

Foto - dobryanjel.sk

 

 

5. HRAČKA PODĽA KRESBY:  Ak chcete podarovať originálnu hračku akú nikto iný mať nebude, tak najlepšie takú, čo si deti samé navrhnú. Martina Lacušková Gromová dokáže vytvoriť hračku z nákresu detí. Uháčkuje ju.

 

Foto - facebook.com/fromdrawingtotoy

 

6. SKUTOČNÝ DARČEK: Daruj #skutocnydarcek pre chudobné rodiny v rozvojových krajinách Afriky alebo Ázie. Skutočné darčeky vždy symbolizujú určitú formu pomoci - od kozy pre chudobnú rodinu v Afrike cez toaletu pre zlepšenie hygieny, tabule pre deti v rozvojových krajinách až po doučovanie detí z chudobných rodín na Slovensku. Preto sú rozdelené do štyroch kategórií - Voda, školstvo, Obživa a Slovenská republika.

 

Foto - Skutočný darček

 

 

Prečítajte si aj SÚŤAŽ: Vyhrajte značkovú kozmetiku pre ženy i pre mužov