Božena Böhmová, známa zo seriálov Chalupáři, Žena za pultem či Nemocnica na okraji mesta zomrela ešte v sobotu vo veku 95 rokov. Informoval o tom denník Blesk s odvolaním sa na vyhlásenie českého spisovateľa Miroslava Graclíka.

Zdravotné problémy Böhmovej sa začali pred troma rokmi, keď nešťastne spadla a zlomila si nohu. Odvtedy trávila veľa času v nemocnici v pražských Střešoviciach.

Z divadelného a filmového sveta sa však už dávnejšie vytratila. „V týchto veciach sa musíte vedieť presadzovať, určitých ľudí si predchádzať, a to je pre mňa nemožné. Môj muž Karel Špička, bol zamestnaný v Československej televízii ako režisér vedľajších relácií, a viem, koľko mal vždy telefónátov, darčekových košov na rôzne sviatky. Toto som ja nevedela robiť a ani snáď som ani nechcela vedieť,“ skonštatovala vlani v rozhovore pre ahaonline.cz

A ako hodnotila svoje úspechy? „So svojím životom som vcelku ... no, spokojná povedať nemôžem, pretože nemyslím, že bolo vyčerpaných všetko, čo som vedela, ale nespokojná tiež nie. Som rada, že som tú dobu prežila tak, ako som ju prežila,“ dodala.

Böhmová účinkovala v Divadle mladých pionierov, Divadle pracujúcich v Zlíne, Divadle Antonína Dvořáka v Ostrave či pražskom Divadle E.F. Buriana. 

Diváci si ju mohli zapamätať ako nepríjemnú pokladníčku Mlynářovú v Žene za pultem a v seriáli Chalupáři si zahrala po boku Jiřího Větrovca ako jeho manželka Mrázková. V Nemocnici na okraji mesta je známa vďaka svojej úlohe vrchnej sálovej sestry.  Objavila sa aj vo filmoch Ten svetr si nesvlíkej, Příště budeme chytřejší, staroušku! či "Já to tedy beru, šéfe...!".