Profesionálna masáž na celkové upokojenie a má blahodarný vplyv na nervové zakončenia v koži. Prekrvením povzbudíte krvný obeh, koža dostane lepšiu farbu a dýcha. Dosiahnete zlepšenie látkovej výmeny a pomôžete regulácii sekrécie mazových a potných žliaz. Pôsobenie tlaku prstov na koži urýchľuje odplavenie kyseliny mliečnej, čím zmiernite svalovú únavu. Masírovaním tiež odstránite z tváre, krku a dekoltu zrohovatené bunky a tonizujete pleť.


Krok 1Používajte obe ruky naraz, každá ruka masíruje jednu polovicu tváre. Na končeky prstov alebo štetec naneste ešte trochu krému a v smere rastu obočia jemne obkrúžte očný oblúk. Tlak vašich prstov by mal byť ľahký a príjemný. Pri koreni nosa smerom k obočiu jemne pritlačte. Ak máte unavené oči, mali by ste pocítiť úľavu. Niekoľkokrát opakujte.


Krok 2

Pri vonkajších kútikoch očí, teda v miestach mimických vrások, bruškami prstov zľahka poklopkávajte, aby to bolo príjemné (najlepšie je využiť prstenníky). Zaistíte tak lepšie vstrebávanie účinných látok, podporu detoxikácie a najmä hydratáciu a výživu potrebnú pre túto časť tváre.


 Krok 3


Miernym tlakom smerom nahor pomocou brušiek prstov oboch rúk, s výnimkou palca, premasírujte lícny sval od vonkajších kútikov úst smerom k  spánkom.


Krok 4


Pri vonkajších kútikoch úst, teda opäť v miestach mimických vrások, bruškami prstov jemne poklepávajte ako pri vonkajších kútikoch očí.


Krok 5


Pomocou brušiek prstov od stredu čela pokračujte krúživými pohybmi. Začnite od koreňa nosa smerom k vlasovej časti. Ďalej postupujte od stredu čela smerom k spánkom; mierny tlak uplatňujte vždy smerom nahor a nadol odľahčite. Ľahkými krúživými pohybmi sa od spánkov vráťte k stredu čela a niekoľkokrát opakujte. Táto časť mikromasáže zabezpečí príjemný pocit sviežosti, ak máte unavené očné okolie.


Nezabúdajte na krk, zaslúži si vašu intenzívnu pravidelnú starostlivosť. Na krk, až k oblasti ušných lalokov, položte celú plochu ruky a zľahka masírujte striedavo zo strany na stranu. Odporúčame naniesť viac krému, dosiahnete tak dôkladnejšiu regeneráciu.

Táto špeciálna mikromasáž je určená pre každú ženu (ale aj mužov), nie je zložitá a po niekoľkých opakovaniach ju krásne zvládnete. Môžete ju používať aj pri nanášaní denného krému, večer vás zasa uvoľní.


Ak ste si urobili účinnú mikromasáž, môžete k tomu ešte vyhrať kozmetický balíček od spoločnosti Dermacol. 

Odpovedzte na otázku:  Ako najradšej relaxujete vy? 


Odpoveď pošlite na náš email do 26.marca:  zenyvmeste@gmail.com. Troch súťažiacich odmeníme.