FORT LAUDERDALE.  Americká tenistka Venus Williamsová zapríčinila autonehodu, po ktorej zomrel 78-ročný muž. Havária sa stala ešte 9. júna, informácia však vyplávala na povrch až na základe zverejnenia štvrtkovej policajnej správy.

 

Prešla na červenú

Svedkovia vyšetrovateľom uviedli, že Williamsová prešla so svojou toyotou na červenú a spôsobila tak nehodu, pri ktorej utrpel vážne zranenia spolujazdec v druhom aute. Jerome Barson zraneniam o dva týždne neskôr v nemocnici podľahol. Williamsová vyviazla z nehody bez zranení. Informáciu priniesla agentúra AP.

Podľa správy polície z Palm Beach Gardens na Floride narazilo vozidlo, ktoré šoférovala Barsonova žena Linda, z boku do Williamsovej auta. Vodička vyšetrovateľom povedala, že sa blížila ku križovatke, keď na semafore naskočila zelená. Nedokázala však zastaviť včas pred autom Williamsovej a z boku do neho nabúrala. Linda Barsonová utrpela pri havárii nešpecifikované ľahšie zranenia.

 

Venus Williamsová. Foto - TASR/AP

 

Bránila jej kolóna áut

Tridsaťsedemročná tenistka uviedla, že vošla do križovatky na zelenú, no musela zastaviť v jej strede, pretože jej v prechode križovatky bránila kolóna áut. Barsonovej auto nevidela, keď vošla do jeho jazdnej dráhy. 

Vyšetrovanie nehody ešte nebolo ukončené a na Williamsovú zatiaľ nebolo vznesené žiadne obvinenie. V policajnej správe sa však uvádza, že sedemnásobná grandslamová víťazka nebola pod vplyvom drog či alkoholu. Jej právny zástupca Malcolm Cunningham vo vyhlásení uviedol, že Williamsová "vyjadrila úprimnú sústrasť rodine, ktorá stratila svojho milovaného člena". 

.

Prečítajte si aj Zomrela veľká bojovníčka za práva žien Simone Veilová