Že ste ešte nepočuli o Veľkej Lomnici? To sa určite zmení po dočítaní tohto článku. Veľká Lomnica je obec na úpätí Vysokých Tatier a ukrýva mnoho krás. Jednou z nich je aj prekrásne golfové ihrisko, v strede ktorého sa nachádza Hotel International****. Nenechajte sa pomýliť, nie je to hotel výlučne pre golfistov. Ponúka príjemné pohodlné ubytovanie, ktoré, ako som sama zistila, je vhodné najmä pre páry každého veku. Keď som hľadala pobyt pre mňa a môjho priateľa, do vyhľadávača som zadala nasledovné prvky:

 

 

1. Dostatočne ďaleko a dostatočne blízko

Nič nie je príjemnejšie, ako po dlhom týždni vypadnúť na víkend z rušného mesta do pokoja hôr. Nič vám však nepokazí radosť z víkendu tak, ako trmácanie sa niekoľko hodín na nedostupné miesto, menenie rôznych dopravných prostriedkov cez autobusy, vlaky a nakoniec aj vlastné nohy. Preto je pre nás prioritou číslo jedna dostatočná vzdialenosť od uponáhľaného sveta, ale na druhej strane dostupnosť miesta. Hotel sa nachádza na samote medzi Veľkou a Tatranskou Lomnicou, teda hluk a ruch nehrozia. Okrem toho je obklopené golfovým ihriskom. Zelené trávniky sálajú pokojom a relaxom. Napriek lukratívnemu pokoju je hotel dostupný pre návštevníkov. Do rezortu sa môžete dopraviť vlakom, ktorý stojí hneď pri vstupe do areálu alebo vám je k dispozícii transfer, ktorý je možné objednať si vopred na recepcii.

 

 

2. Delikátne jedlo

S priateľom sme veľkí maškrtníci a radi si pochutíme na dobrom jedle. Preto vždy vyberám hotel s kvalitnou reštauráciou. Reštaurácia v hoteli nás príjemne prekvapila. Mali sme možnosť ochutnať sezónne menu šéfkuchára. Najviac ma oslovilo jemné tekvicové cappuccino. Nie, nebol to nápoj, ako som si myslela, ale výborná krémová polievka. Priateľ sa potešil kačacím a husacím špecialitám, ja som si pochutila na delikátnom krémovom tekvicovom rizote s pečenou hlivou. Aj bufetové raňajky, ktoré sme mali v cene ubytovania, uspokojili naše mlsné jazýčky. Kuchári nám pripravovali čerstvé lievance a palacinky rovno pred našimi očami. Poobedné chvíle sme strávili pri hrejivom krbe a skvelom domácom mangovom zákusku vychýrenej cukrárky. Mňam, ešte teraz sa mi zbiehajú slinky.

 

 

3. Športové vyžitie

Spolu s priateľom preferujeme aktívne dovolenky. Radi skúšame nové športy a aktivity. Ako som už spomínala, hotel International**** sa nachádza uprostred golfového ihriska, tak sme sa rozhodli tento šport vyskúšať. Tréner nás oboznámil s hrou a jej pravidlami a nám sa golf zapáčil. Ihrisko je situované v tatranskej prírode, takže sa na ňom stretnete s množstvom jazierok, ihriskom preteká Skalnatý potok a z jednej strany ho ohraničuje les už v TANAPe. Ak budete mať trochu šťastia, môžete zazrieť srnku, líšku alebo vzácneho čierneho bociana, po ktorom je golfový rezort pomenovaný.
Keď sme už boli „pregolfovaní“, vybehli sme si k tatranským chatám a plesám. Nemuseli sme sa trápiť s odvozom, keďže vlaková zastávka je priamo pri vstupe do areálu.
 

 

4. Skvelý relax

Po dlhom a náročnom dni sme si dopriali originálnu thajskú masáž a relax vo wellness centre. Kúpanie vo vyhrievanom bazéne nám spríjemnil výhľad na západ slnka za majestátne končiare tatranských končiarov. 

 

 

Verím, že ak by sa Vás teraz niekto opýtal, kde sa nachádza Veľká Lomnica a hotel International****, nebudete mať problém odpovedať. Pokiaľ máte rovnaké preferencie ako ja a hľadáte mix pokoja i dostupnosti, relaxu, delikátneho jedla, ale aj športu, vrelo vám tento top hotel odporúčam.

 

Pobyt v tom krásnom hoteli teraz môžete vyhrať: SÚŤAŽ: Vyhrajte víkend v štvorhviezdičkovom hoteli vo Veľkej Lomnici