NEW YORK. Barbara Sinatrová - vdova po legendárnom americkom spevákovi Frankovi Sinatrovi, prominentná obhajkyňa detí a filantropka zomrela v utorok vo veku 90 rokov.

Sinatrová zomrela prirodzenou smrťou obkolesená rodinou a priateľmi vo svojom dome v meste Rancho Mirage v americkom štáte Kalifornia. Tlačovú agentúru DPA o tom informoval hovorca rodiny.

 

 

Pomoc pre týrané deti

Barbara sa zosobášila s Frankom v roku 1976, on mal 60 rokov a ona 49 - ich zväzok trval najdlhšie zo všetkých štyroch spevákových manželstiev, teda až do jeho smrti vo veku 82 rokov v roku 1998.

Bolo to aj Barbarino najdlhšie manželstvo, v poradí tretie.

Barbara pracovala v mladosti ako modelka, ale neskôr sa stala známou prácou v prospech týraných, sexuálne zneužívaných a zanedbávaných detí. Zozbierala na ich pomoc milióny dolárov. 

 

Barbara s Frankom Sinatrom v roku 1988.   Foto - TASR/AP

 

Peniaze z koncertu

Detské centrum Barbary Sinatrovej, ktoré založila s pomocou manžela v Rancho Mirage, poskytuje liečbu a špeciálne programy pre týrané, zneužívané a ohrozené detí. Od založenia v roku 1986 poskytlo terapiu vyše 20.000 deťom, ale aj státisícom ďalších po celom svete prostredníctvom videí, ktoré centrum distribuuje.

Barbara bola v centre aktívna ešte donedávna, často sa tam zastavila, aby sa uistila, že deti majú všetko potrebné, uviedol riaditeľ zariadenia John Thoresen.

Spevák počas svojho života takisto sedával pri deťoch v centre a čítal im. "Ale jeho slávu využila ešte lepším spôsobom," povedal so smiechom riaditeľ Thoresen. "Povedala mu, že na toto potrebuje pol milióna dolárov, nech preto urobí koncert a ona si vezme polovicu peňazí," dodal.

 

Prečítajte si aj Češka zranená pri útoku v Hurgade je v kritickom stave