Tekutý make-up je najobľúbenejší formát tónovacieho prostriedku. Aké sú druhy make-upu?

 

Hydratačný make-up

Tonálny krém s aktívnymi hydratačnými a výživnými komponentami v zložení (kyselina hyalurónová, vitamín E, oleje) je ideálnym riešením pre suchú pokožku. Takýto prostriedok sa dodatočne postará o pokožku a nezdôrazní nedostatky a vrásky.

Zmatňujúci make-up

To je najlepšia voľba pre mastnú pleť. Spravidla v zložení takýchto prostriedkov nie sú žiadne oleje, majú ľahšiu textúru a matný povrch. Dosť často v zložení takéhoto prostriedku  nájdete minerálne mikročastice a ďalšie zložky, ktoré regulujú tvorbu kožného mazu.

Vodoodolný make-up

Tento produkt vydrží aj v horúcom dni na prímorskom pobreží aj v prívalovom dáždi.  Profesionáli však neodporúčajú  tento prostriedok použivať každodenne. Odolnosť sa často dosiahne vďaka silikónom a minerálnym olejom v zložení, ktoré dokažú upchávať póry.

 

Foto - makeup.sk

 

Ako si vybrať make-up na tvár? 5 pravidiel

Vážne pristupujte k výberu make-upu. Nesprávny odtieň je jednou z najpopulárnejších a najnepríjemných chýb v make-upe. Pamätajte si na základné pravidlá.

 

1. Vyberte si z niekoľkých variantov

Vyberte minimálne tri odtiene make-upu, ktoré sú podľa vášho názoru najvhodnejšie pre odtieň vašej pleti a osvojte si vlastnosti každého.

 

2. Aplikujte prostriedok na rôzne časti tváre

Najčastejšie sa make-up testuje na zápästiach a brade, ale to nie je najspravnejšia taktika. Aplikujte ho taktiež na oblasť okolo nosa a na líca, a to iba na jednu stranu tváre!

 

3. Testujte produkt pri vhodnom svetle

Pod lúčmi lámp krém môže vyzerať úplne inak ako pri dennom svetle.

 

4. Dajte prostriedku čas

Niekedy sa make-up pri kontakte s pokožkou oxiduje, a v dôsledku toho pokožka sa stáva tmavšou o niekoľko odtieňov. Preto pred nákupom produktu požiadajte konzultanta o vzorku a venujte deň premýšľaniu. 

 

5. Striedajte make-up dvakrát ročne

V lete používajte menej husté textúry, ktoré sa necítia na pokožke a nepreťažujú make-up, a v zime - hustejšie a výživnejšie.

 
Foto - makeup.sk

 

Ak máte špecifické problémy s pokožkou, napr. je veľmi mastná alebo suchá, uprednostníte špeciálne prostriedky. Pre mastnú pleť vyberte ľahšie krémy na vodnej báze, pre suchú pokožku - vždy zvlhčujúce a vyživujúce.

 

Suchá pokožka

Je vhodné použivať jemné, mierne mastné textúry (tekutina, emulzia). Prostriedok by mal byť s hydratačným učinkom. Zloženie môže obsahovať trblietky, ktoré dodajú dodatočný lesk. 

 

Mastná pokožka

Dobrým riešením je BB krém. Vyhľadajte v zložení aktívne hydratačné a výživné zložky: bylinné extrakty, vitamíny, peptidy, glycerín, rastlinné oleje, kyselinu hyalurónovú.

 

Kombinovaná pokožka

V ideálnom prípade by mali majitelia kombinovaného typu pleti kombinovať dva tónovacie produkty:

- na T-zónu aplikovať make-up s matujúcim efektom ;

- na U-zónu aplikovať make-up s hydratačným učinkom.