LONDÝN, BRATISLAVA. Kráľovská rodina čaká ďalší prírastok. Princ William a jeho manželka vojvodkyňa Kate čakajú tretie dieťa, oznámil to dnes Kensingtonský palác s tým, že kráľovná Alžbeta II. má zo správy veľkú radosť. Bue to jej šieste vnúča.

Tretie tehotenstvo oznámil kráľovský pár pár dní po 20. výročí smrti Williamovej mamy, princeznej Diany. 

 

 

Kate trpí nevoľnosťami 

“Kráľovná Alžbeta II. a členovia oboch rodín majú z novinky veľkú radosť,” píše sa vo vyhlásení. Nie je jasné, v ktorom mesiaci Kate je, ani kedy má termín pôrodu. Podľa predstaviteľov Kensingtonského paláca trpí Williamova manželka hyperemesis gravidarum (nadmerným dávením v ťarchavosti) a bola nútená zrušiť svoj dnešný program.

Kráľovský korešpondent BBC Nicholas Witchell povedal, že pár "bol jasne nútený" zverejniť správu kvôli stavu vojvodkyne Kate. Aj predchádzajúce dve tehotenstvá trpela Kate nevoľnosťami, pri prvom tehotenstve ju museli aj hospitalizovať v nemocnici.  

 

George a Charlotte.   Foto - TASR/AP 

 

Piaty následník

William a Kate majú spolu dve deti - 4-ročného syna Georga a 2-ročnú dcéru Charlottu.  Tretí potomok sa stane piatym následníkom trónu v poradí. Pred ním sú princovia Charles, William, George a princezná Charlotte.

 

Prečítajte si aj Diana. Žena, ktorá zmenila britskú monarchiu