Plátené tenisky a gumáky na voľný čas, obuv pre poľovníkov, rybárov a záhradkárov, ale aj certifikované modely pre špecializované profesie ako hasič či drevorubač. To všetko dnes vyrába domáca značka Novesta z Partizánskeho, ktorá funguje od roku 1939, keď ju otvoril Ján Antonín Baťa, nevlastný brat Tomáša Baťu. Ročne predajú viac ako dva milióny párov.

 

 

„Hviezdou posledných dvoch-troch sezón je určite model STAR,“ hovorí referentka obchodu a marketingu značky Gabriela Boboková. Star bol používaný už v šesťdesiatych rokoch ako obuv pre armádu. Opätovne sa k nemu vrátili v roku 2010.

 

 

Značka vyrába obuv výhradne na Slovensku, je tam veľa ručnej práce a vyrába sa z prírodných materiálov. Letné verzie tenisiek sa vyrábajú z bavlneného plátna, zimné modely z bavlneného menčestru a vlny. V minulosti sme mali tenisky napríklad aj z konopnej tkaniny.

 

 

Dizajnéri sa zamerali hlavne na nové materiály a farby. Značka má vlastné dizajncentrum, no spolupracuje aj so známymi menami ako napríklad Matthew Miller a Walter van Beirendonck, či značkami ako vlani s  Comme Des Garcons.

 

 

Prečítajte si aj Pozrite si aká plavky a plážové doplnky vám pristanú

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.