Sebaláska a schopnosť mať sa rada je najdôležitejšou esenciou a zároveň základnou filozofiou Havlíkovej apotékyKozmetika apotéky sa od konkurenčných značiek odlišuje tým, že sa zameriava na organiku, teda najčistejšie a najsilnejšie výťažky bylín, rastlín a prírodných produktov. Nepoužíva umelé konzervanty, ale nahrádza ich včelími produktami – medom, voskom, propolisom.

Bylinky z ekozáhrady a staré recepty

Apotéka sa snaží využívať najmä lokálne suroviny, má vlastné ekozáhrady, ale aj včelára, ktorý apotéke poskytuje produkty v lekárenskej kvalite, s minimálnym dopadom na životné prostredie. Najčistejšie a najkvalitnejšie suroviny sú následne spracované do produktov podľa receptov starých mám a babičiek, ktoré najlepšie vedeli ako bohatstvá prírody využiť. Havlíková apotéka znovu objavuje kúzlo zabudnutých receptúr a silu prírody, a s rešpektom ich obohacuje o moderné poznatky a možnosti nových technológií. 

Vdýchnite svojim vlasom nový život

Havlíková apotéka prináša v otázke starostlivosti vlasov novú radu s názvom Vlasový opravárIde o cibuľovo-fazuľovú radu prípravkov na vlasy, v ktorej sa snúbia účinky prírody spolu s jednoduchou aplikáciou a príjemným pocitom k tomu. Cibuľovo-fazuľová rada s názvom Vlasový opravár je lisovaná za studena čím si zachováva maximum účinných zložiek. Cibuľa má vysoký obsah síry, čo je základná stavebná látka vlasu a v kombinácii s fazuľou zabezpečuje požadovaný účinok na vlasy, čím stimuluje ich rast. Výťažok z cibule podporuje rast vlasov a prekrvenie pokožky, tá je následne schopná lepšie absorbovať ďalšie vitamíny a minerály.

Extrakt z fazule adzuki má vysoký obsah vzácnych bielkovín a rovnako prispieva k zdravému rastu vlasov a ich hustote. Kombinácia rastlín v BIO produktoch na vlasy bola vybraná tak, aby zabezpečila posilnenie a prispela k regenerácii a rastu vlasov. Certifikované organické produkty bez chemických prísad a konzervantov neobaľujú vlas a pokožka môže voľne dýchať. Vlas je následne správne hydratovaný, čo prispieva k pružnosti a lesku vlasov. Vlasové produkty s organickým zložením a lokálnymi bylinkami nájdete v predajniach Havlíkovej apotéky alebo v e-shope www.havlikovaapoteka.sk.