Advent v uličke

V Hadrese, najdlhšej stavebne uzavretej uličke vínnych pivničiek Európy, sa konajú počas 2. a 3. adventného víkendu vianočné trhy.  V malebnej vinárskej uličke vo Wolkersdorfe sú počas prvého decembrového víkendu otvorené vínne pivničky s kulinárskymi lahôdkami a vianočnými darčekmi. Krásnu kombináciu adventu v zážitkovej vínnej pivničky s vianočnou atmosférou ponúka i mestečko Retz.

 

Objednať si môžete aj útulné ubytovanie priamo na mieste. www.weinviertel.at/advent

 

 

Kováčske Vianoce

Zaujímavým zážitkom sú tiež Kováčske Vianoce v mestečku Ybbsitz. Najväčší hit na remeselnom trhu tejto veľkej tradičnej slávnosti sú najmenšie kováčske kliešte na svete i kovadlina veľkosti náprstku, ktoré sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

 

 

Kováčske Vianoce v mestečku Ybbsitz - 19. – 20. december 2015 od 10:00 do 18:00 hod. – vstup voľný

 

Oslavy v roklinke

Miesto, ktoré stojí za návštevu, je i roklinka Johannesbachklamm pri Würflachu. V adventnom období je romanticky osvietená z najväčšieho ozdobeného vianočného stromčeka v celom Rakúsku. Na nadrozmernom stole čakajú obrie darčeky i obrie lyže.

 

5. - 8. december 2015, od 14:00 hod.  - Vstup: 2,50 €

 

 

Advent vo vinohrade

Pre víno, záhradku a advent sa oplatí prísť do Langenlois. Už od začiatku novembra začínajú v záhradách Kittenberger jedinečné zimné zážitky. Celé záhrady sa premenia na predvianočnú rozprávkovú krajinu a po zotmení vás čaká nezabudnuteľná sveteľná a zvuková šou s viac ako 200 000 vianočnými svetielkami. Odporúčame navštíviť i 900 rokov staré uličky vínnych pivníc hlboko pod Langenlois. Hostí vinárstva LOISIUM, vinárskeho sveta, čaká v decembri podzemný pivničný labyrint, okúzľujúce vinice a žiarivé zážitky.

 

Vinársky advent v Langenlois, od 1. do 20. decembra 2015 (denne), zážitkové záhrady Kittenberger, od 2. novembra do 20. decembra 2015 (denne)

 

Prečítajte si aj Ako malá nemocnice neznášala, teraz posiela klaunov chorým v 11 krajinách