RÍM. Záchranári v mestečku Casamicciola na talianskom ostrove Ischia vytiahli dnes z trosiek domu zničeného zemetrasením 8-ročného Mattiasa, s ktorým hodiny udržiavali kontakt. Predtým z trosiek domu vytiahli jeho dvoch bratov. Informovala o tom agentúra AP.

 

Záchranári odvážajú 8-ročného Mattiasa.   Foto - TASR/AP

 

Zemetrasenie v Taliansku: bratia pod posteľou

O zázraku hovorili, už keď zachránili sedemmesačného Pasquala, ktorého vyslobodzovali sedem hodín.  Bol v dobrom stave a spolu s tehotnou mamou ho previezli do nemocnice. Šestnásť hodín po zemetrasení dostali zo zrúteného domu aj jeho 11-ročného brata Cira. Posledného zachránili osemročného Mattiasa. Obaja sa po zemetrasení schovali pod posteľ a so záchranármi komunikovali cez mobilné telefóny. Tí im dokázali podať aj vodu. 

Na dlhých hodinách nakoniec zachránili celú rodinu, keď vytiahlu z ruín aj otca. Zalarmovala ich mama, ktorá je tehotná. "Bola to strašná noc, ktorá sa slovami ani nedá opísať," povedal podľa portálu N-TV otec. 

 

Zachránili aj 11-ročného Cira.  Foto - TASR/AP

 

Turisti utekajú z ostrova Ischia

Ostrov zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,0 v pondelok večer. V mestečku Casamicciola sa zrútilo niekoľko domov a kostol. Zahynuli dve ženy; jednu zasiahlo padajúce murivo z kostola, druhá zomrela v ruinách svojho domu.

Približne 40 ľudí utrpelo zranenia, jedna osoba je vo vážnom stave. Mnoho turistov už opustilo ostrov na špeciálne pripravených trajektoch, dodala ANSA.

 

Prečítajte si aj V mužskom Afganistane funguje prvá ženská televízia