Titul MBA pre mamy na materskej 

Možno ste na materskej alebo rodičovskej dovolenke a rozmýšľate, ako plnohodnotne využiť čas, keď ste doma. Môže ním pokojne byť MBA, teda Master of Business Administration. Ten  má čoraz väčší úspech medzi našincami a zameriava sa na praktické znalosti a aktuálne trendy v oblasti manažmentu. Na trhu je viacero možností, kde ho získať. Jednou z nich je European School of Business & Management (ESBM), ktorá patrí medzi popredné medzinárodné vzdelávacie inštitúcie a toto štúdium ponúka.

 

Titul MBA pre čerstvých absolventov

Zisk titulu MBA je skvelou príležitosťou aj na zmenu profesionálnej orientácie. Niektorí čerství absolventi vysokoškolského štúdia majú pocit, že získali len teoretické vedomosti a potrebovali by ich pretaviť do praxe. Práve pre tento fakt je pre nich štúdium MBA výborným riešením. Výhodou je aj fakt, že oproti klasickému akademickému svetu ide o flexibilné štúdium, takže aj človek s náročným pracovným programom si ho vie ušiť priamo na seba.

 

 

Titul MBA pre zabehnutých podnikateľov a podnikateľky 

Zisk titulu MBA môže byť vykúpením pre už zabehnutých podnikateľov, ktorých valcuje konkurenčné prostredie a majú pocit, že strácajú krok. Ak ste začínajúca podnikateľka, ide tiež o ideálnu príležitosť, ako získate prehľad v problematike a vyhnete sa chybám v budúcnosti. Vyučujúcimi sú totiž poprední odborníci zo sveta manažmentu a riadenia, ktorí dokážu svojim študentom poskytnúť cenné rady. 

Nespornou výhodou sú aj nové profesijné kontakty, keďže študenti si svoje skúsenosti navzájom vymieňajú počas interaktívnych workshopov.  Vo svete biznisu je každý nový kontakt obrovskou prednosťou. Veľkým plusom sú profesionálni lektori, ktorí vedia poradiť riešenia a poznajú najaktuálnejšie trendy.

 
 

Štúdium MBA môžete začať kedykoľvek

Celoživotné vzdelávanie a práca na sebe majú nesporne výhody. Človek, ktorý sa dá na takéto postgraduálne štúdium, dáva ostatným najavo, že nespí na vavrínoch a chce sa profesijne a kariérne posúvať. Preto má veľkú výhodu oproti svojej konkurencii. Jeho profesionálna hodnota stúpa a tým aj jeho význam na trhu práce. 

S rozhodnutím odštartovať zmenu nik nemusí otáľať, dá sa začať študovať kedykoľvek počas roka. Vďaka e-learningu nik nie je zväzovaný konkrétnymi termínmi, vie si to prispôsobiť svojmu pracovnému rozvrhu a študijné materiály nemusí prácne zháňať. Výuka trvá jeden rok a výstupom celého štúdia je vypracovanie a obhajoba záverečnej práce.

 

 

Ilustračné foto - archív ZVM

 

Štúdium MBA na ESBM

European School of Business & Management (ESBM) patrí medzi popredné medzinárodné vzdelávacie inštitúcie. Spokojnosť študentov overovala aj popredná agentúra Median, ktorá vypracovala toto leto zaujímavý prieskum. Až 97 percent si štúdium pochvaľovalo a 92 percent potvrdilo, že získaný titul mal pre nich prakticky prínos na ich celkový život, nielen profesijný. 

Až 88 percent absolventov priznalo, že pravidelne využíva to, čo sa naučilo pri svojej práci v praxi. Dobré kontakty si pochvaľovalo 91 percent opýtaných a 87 percent si v zamestnaní zlepšilo svoju pracovnú pozíciu. Azda najlepšie ovocie zožalo 60 percent absolventov s titulom MBA. Títo si zlepšili príjem o viac než 20 percent. Každopádne, drvivá väčšina potvrdila, že investícia do ich budúcnosti sa oplatila.