Na to, aby ste udržali krok s dobou výkonnou, nemusíte bežať. Dôležité je nezastať na mieste a nájsť si svoje tempo na ceste k cieľu. Vzdelávanie na European School of Business & Management (ESBM) vám dá jedno aj druhé, a medzinárodný titul MBA k tomu.

 

Nestíham nie je argument

Ak už sedíte na manažérskej stoličke alebo máte ambície posunúť sa dopredu či presedlať na iný kariérny odbor, jedno je jasné – cieľavedomosť vám nechýba. S časom to zrejme bude horšie. S kalendárom rozrátaným na minúty je sci-fi čo i len pomyslieť na ďalšie štúdium. Už Einstein však povedal, že čas je relatívny. Natiahnuť ho síce nenatiahnete, môžete ho ale využiť rozumnejšie a investovať ho do vecí, ktoré majú zmysel. Vzdelanie je jednou z nich.

„V oblasti manažmentu je kľúčové ostať v hre, teda sledovať trendy, neustále na sebe pracovať. Žiaľ, mnoho zamestnávateľov si neuvedomuje, aké časovo aj energeticky neefektívne je posielať zamestnancov zo školenia na školenie, často vyberaných bez ucelenej obsahovej koncepcie a bez dôrazu na špecifikum odboru,“ upozorňuje manažérka vzdelávania ESBM Simona Probstová.

„Vždy ma mrzí, keď vidím, ako schopní ľudia stagnujú, pričom by im stačilo doplniť vedomosti, rozšíriť si obzory a sieť kontaktov. Lenže ako, keď popri náročnom pracovnom rozvrhu, nedajbože ešte deťoch, ledva stíhajú spávať a o work-life-balance môžu len snívať? Rozhodli sme to zmeniť a vyjsť v ústrety všetkým, čo to s profesionálnym i osobnostným rozvojom myslia vážne,“ pokračuje Probstová.

Prestížny titul MBA reálne zvyšuje šancu na postup v kariére. Predsudok, že na školu popri práci a rodine neostáva čas, je dnes už dávno prekonaný. Systém vzdelávania, ktorý ESBM prináša na slovenský aj český trh, je šitý na mieru aj toho najzaneprázdnenejšieho človeka.

 

Foto - European School of Business & Management

 

Štúdium, čo zohľadní vaše potreby

Zabudnite na vstávanie o piatej každú sobotu, len aby ste sa mohli dostaviť na prednášky do iného mesta načas a bez obáv, že dostanete „absenciu“. Rovnako vám asi nebude chýbať prácne zháňanie skrípt po fórach, antikvariátoch a študentských burzách. Plusom progresívneho štúdia MBA na ESBM je, že všetky potrebné dokumenty zoženiete v prehľadnej, pravidelne aktualizovanej online študentskej sekcii.

V súlade s princípmi moderného e-learningu vám celé štúdium, ktoré trvá 1 rok, nespôsobí žiadnu časovú kolíziu, keďže termíny si môžete vyberať tak, aby ste školský rozvrh zladili s tým vaším. Kedy sa rozhodnete nastúpiť, je na vás, najbližšie prezenčné vyučovanie je už 10. februára. A cez víkend si radšej oddýchnite! Titulu MBA budete musieť „obetovať“ len štyri soboty za celé štúdium.

 

Foto - European School of Business & ManagementTrieda plná príležitostí

Spolužiaci a prednášajúci spojení štúdiom na ESBM sú kolektívom profesionálov a potenciálnych spolupracovníkov. V oblasti, kde vás od úspechu často delí len jeden-dva „správne“ kontakty, uvítate možnosť potriasť si rukou s poprednými kapacitami a vymieňať si know-how či spôsoby riešenia problémov s ľuďmi, ktorým nemusíte vysvetľovať nuanse manažérskeho žargónu.

Ak so štúdiom na ESBM váhate kvôli prehlbujúcej sa jazykovej bariére medzi nami a našimi západnými susedmi, ani toto nie je podľa Probstovej problém: „Po titul MBA k nám mieria rovnako Česi, ako aj Slováci. Semináre prebiehajú v českom jazyku, no záverečné práce je možné odovzdávať pokojne aj v slovenčine.“

 

Foto - European School of Business & Management

 

Učte sa na modelových úspechoch... aj pádoch

Teóriu si naštudujete aj z googlenia, prax je na nezaplatenie. Lenže lekcie z tej vlastnej sú neraz  zdaňované rizikom straty peňazí, či dokonca biznisu. Pod vedením odborných lektorov z ESBM získate prístup ku konkrétnym prípadovým štúdiám a pomocou simulovaných výziev lepšie pochopíte zákonitosti brandže, v rámci ktorej sa chcete posunúť alebo do ktorej ešte len chcete preniknúť.

Selektovať informácie od balastu je s pribúdajúcim vekom a pracovnými kompetenciami čoraz ťažšie. Na ESBM to spravia za vás. Na výber máte až 14 úzko špecializovaných študijných špecializácií MBA. „Veľa ľudí si pod skratkou MBA automaticky predstaví finančnú sféru. Oblastí, kde daný titul viete využiť vo svoj prospech, je ale oveľa viac. Portfólio našich odborov je odrazom meniaceho sa dopytu a zahŕňa aj špecializácie, ako sú napríklad manažment zdravotníctva, športový manažment či manažment gastronómie a hotelierstva,“ dodáva Probstová.