Vo veku 106 rokov zomrela v nedeľu (28. 5.) v Partizánskom najstaršia Slovenka. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Zomrela najstaršia Slovenka

"Vo veku 106 rokov nás navždy opustila najstaršia občianka mesta i Slovenskej republiky, pani Gizela Dvončová. Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodine i všetkým blízkym," uviedol na sociálnej sieti Božik.

Gizela Dvončová celý život spievala

Gizela Dvončová pochádzala z Veľkých Bielic. Narodila sa 7. decembra 1916 počas 1. svetovej vojny a počas svojho života zažila niekoľko režimov. Rada vyšívala, háčkovala a zbožňovala lúštiť krížovky. Jej srdcovou záležitosťou bola hudba a spev. Spievala, kde sa len dalo - pri oberaní čerešní, umývaní okien, rádiu. 

"Celý život som nič takéto nezažila a teraz na starosť takéto ovácie. Som trošku zmätená, ja som na to nebola zvyknutá, ja som bola iba obyčajná dedinská žena," sprostredkovala svoje pocity z osláv svojho stého jubilea pre tlačovú agentúru TASR.

Na otázku, čomu vďačí za svoju dlhovekosť odpovedala: "Ja sa sama čudujem. Žila som striedmo, nebola som ani zamestnaná, čo bolo treba, to som spravila, nebola som však lenivá," doplnila.

Pani Gizela bola veľmi aktívna, vo veku 99 rokov sa zúčastnila speváckej súťaže, kde získala Cenu divákov. Ako 103-ročná osobne odvolila aj v parlamentných voľbách.