Zomrela herečka Josephine Chaplinová, dcéra legendárneho britského komika Charlieho Chaplina. Mala 74 rokov. Jej synovia Charly, Julien a Arthur túto správu oznámili vo francúzskych novinách Le Figaro s tým, že zomrela 13. júla v Paríži.

Zomrela Josephine Chaplinová

Josephine sa ako dieťa objavila v niektorých filmoch svojho slávneho otca, vrátane malých častí vo filme Limelight z roku 1952 a Grófka z Hongkongu z roku 1967. Neskôr si zahrala hlavnú úlohu v Escape to the Sun z roku 1972 a v roku 1975 hrala v minisérii Muž bez tváre.

Preslávila sa úlohou May vo filmovej adaptácii deviatich Príbehov z Cantebury od anglického básnika a autora Geoffreya Chaucera z roku 1972, ktorú režíroval Pier Paolo Pasolini.

Podľa The Hollywood Reporter žila Josephine dlhé roky v Paríži, hrala v niekoľkých francúzskych filmoch a dohliadala na Chaplinovu kanceláriu pre svoju rodinu. Charlie, legendárny herec z hollywoodskej éry nemého filmu, mal 11 detí.

Josephine z manželstva s Oonou O'Neill

Josephine bola jednou z ôsmich, ktorých mal s manželkou Oonou O'Neill, s ktorou sa oženil v roku 1943. Josephine sa narodila v meste Santa Monica v americkom štáte Kalifornia v roku 1949 v manželskom zväzku Charlieho Chaplina s herečkou Oonou Chaplinovou (1925 - 1991), dcérou amerického dramatika a laureáta Nobelovej ceny za literatúru Eugenea O'Neilla.