Skúste naše 3 skvelé recepty z tekvice Hokkaido. Máme pre vás na výber okrem polievky aj prívarok a výbornú pečenú tekvicu.

3 skvelé recepty z tekvice hokkaido

 1. Krémová hokkaido polievka: Jedná sa o hladkú, bohato ochutenú polievku, kde hlavnou ingredienciou je tekvica hokkaido. Jej sladkastá chuť je vyvážená korením a krémovosťou smotany. Často sa na dochutenie pridáva muškátový orech, ktorý jej dodáva jemnú korenistú notu.
   

   
 2. Pečená tekvica hokkaido v rúre: Tekvica je nakrájaná na kúsky, marinovaná v kombinácii cesnaku, korenia a olivového oleja a pečená dozlatista. Výsledkom je fantastická príloha.
   

   
 3. Tekvicový prívarok: Ide o jednoduchý a rýchly recept na prípravu rýchlej večera aj počas týždňa, čo robí toto jedlo veľmi populárnym. Skvelá chuť k tomu dokonale patrí. Na výber je množstvo príloh.
   

   

 4. Tekvicové placky: Tieto vynikajúce placky určite patria medzi 3 skvelé recepty z tekvice Hokkaido. A hoci to matematicky nesedí, oceníte, že tu sú. Môžete ich jesť samostatne, sú však aj skvelou voľbou ako príloha k dusenému či pečenému mäsu a k zeleninovým omáčkam.

+ 1. Tekvicový guláš s plackami: Tento recept si ešte zaslúži pridať do tohto výberu. Český tekvicový guláš Daniela Révai pre Ženy v meste mierne upravila do modernej podoby, aj keď väčšina ingrediencií zostala rovnaká. Dokonca aj úplná absencia soli. Tu je aj hokkaido polievka so zázvorom. A tu je recept na pečenú hokkaido polievku.

Prečo je to dobrý nápad

Tekvica hokkaido, ktoré môže byť tiež známa aj ako japonská tekvica, je výživovo bohatá a prináša mnoho zdravotných výhod. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je tekvica hokkaido považovaná za zdravú a pripraviť si z nej chutné jedlo je výborný nápad aj pre jej zdravotné benefity.

 • Vitamíny a minerály: Hokkaido je bohatá na vitamíny, najmä na vitamín A, vitamín C, vitamín E a vitamíny skupiny B. Obsahuje tiež dôležité minerály ako draslík, vápnik, horčík a železo.
 • Dietetické vlákniny: Tekvica je dobrým zdrojom dietetických vláknin, ktoré podporujú zdravú črevnú funkciu a môžu pomôcť pri trávení.
 • Nízky obsah kalórií: Má nízku energetickú hodnotu, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú konzumovať výživné jedlo bez nadmerného príjmu kalórií.
 • ntioxidanty: Obsahuje karotenoidy, ako sú beta-karotén a alfa-karotén, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Tieto látky môžu pomáhať chrániť telo pred poškodením voľnými radikálmi.
 • Zdravé tuky: Semienka tekvice hokkaido sú dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre srdcovo-cievne zdravie. Podpora imunity: Vďaka vysokému obsahu vitamínu C môže tekvica hokkaido prispievať k posilneniu imunitného systému.
 • Zdravie očí: Vďaka obsahu beta-karoténu, ktorý sa v tele mení na vitamín A, môže tekvica hokkaido pomáhať podporovať zdravie očí.

A je toho oveľa viac. Tekvica hokkaido jednoducho je hodnotným príspevkom k strave a môže pomôcť podporovať celkové zdravie.