SYDNEY. Zahraniční návštevníci, ktorí boli usvedčení z násilia voči ženám a deťom, budú mať zákaz vstupu do Austrálie. Vyhlásil to v nedeľu austrálsky minister pre imigráciu David Coleman.

 

Austrália netoleruje domáce násilie

Nová legislatíva, ktorá vstúpila do platnosti minulý týždeň, stavia na existujúcich zákonoch vyžadujúcich zrušenie víz osôb, ktoré boli v minulosti odsúdené na 12 mesiacov alebo na dlhšie, informuje tlačová agentúra AFP. "Austrália netoleruje žiadnych páchateľov domáceho násilia," uviedol Coleman s tým, že Canberra nepožaduje nijakú minimálnu sadzbu na odsúdenie. "Ak ste boli odsúdení za násilný čin voči ženám alebo deťom, nie ste v našej krajine vítaní," uviedol minister.

 

 

Zakázali vstup spevákovi i boxerovi

Canberra v minulosti odmietla víza americkému R&B spevákovi Chrisovi Brownovi a boxeristovi Floydovi Mayweatherovi po ich odsúdení za domáce násilie. Susedný Nový Zéland predtým vyjadril frustráciu nad austrálskym zákonom o deportácii trestancov. Na jeho základe boli totiž posielaní späť odsúdení novozélandskí rodáci, hoci väčšinu svojho života strávili v Austrálii.