V banke pracovala 15 rokov, ale vo voľnom čase sa skoro 5 rokov venovala sociálnym sieťam. “Mala som potrebu posunúť sa ďalej a zdokonaliť svoje znalosti v online svete. Vedela som, že sa chcem sociálnym sieťam venovať naplno,” hovorí pre Ženy v meste Marta Pálešová.  

Lektori na Digitálnej Univerzite

To, čo ju posunulo ďalej bolo štúdium. V banke dala výpoveď a prihlásila sa na Digitálnu Univerzitu. “Pri rozhodovaní, či sa na štúdium prihlásiť ma jednoznačne oslovili lektori pri jednotlivých prednáškach. Každý jeden je skvelý odborník vo svojej oblasti. Všetky prednášky boli perfektné, avšak na jednu ohľadom YouTube od Františka Kozáčka nezabudnem. Ten bol neuveriteľný! Rodený motivátor. Jeho prednášku som doslova hltala,” spomína si Marta Pálešová.

Všetky úlohy, ktoré si museli vypracovávať, robila už na vlastnom projekte a venovala sa tak zároveň aj rastu svojho biznisu.

Marta Pálešová. Foto - archív MP

Popularita digitálneho marketingu za posledné roky významne vzrástla. Dôvod je jednoduchý – celý svet je online. Preto sú digitálni experti a expertky veľmi žiadaní na  pracovnom trhu. Len na ilustráciu - pracovný portál Profesia aktuálne hľadá viac ako 1 200 expertov a expertiek v digitálnom marketingu. Skúsenosti s digitálnym marketingom potrebujú aj majitelia a majiteľky vlastných biznisov, ak chcú uspieť.

Ovládať základy však nestačí. Byť dobrý v digitálnom marketingu si vyžaduje dokonale poznať svojich zákazníkov, vedieť vybudovať dobrý web, rozbehnúť e-shop, vytvoriť silnú značku,  analyzovať čísla a štatistiky, byť kreatívny a vedieť pracovať s grafickým dizajnom. Tiež zaujať svojim obsahom na sociálnych sieťach, perfektne naplánovať online kampane, využívať reklamu vo svoj prospech, správne ovládať  marketingové nástroje, byť aj dobrým psychológom, copywriterom, preniknúť do sveta influencerov, ale aj správne zvládať stres... Experti v marketingu musia byť dobrí vo všetkom.  

Polročné štúdium na Digitálnej Univerzite

Študenti Digitálnej Univerzity sa to dokážu naučiť za 6 mesiacov. A nielen teoreticky. Prepojenie s praxou je na tejto univerzite kľúčové, čo nie je pri iných typoch štúdia vždy samozrejmé. 

Stačí tomu venovať každú sobotu v mesiaci, buď osobne v Bratislave, online formou, alebo aj kombináciou oboch, ako komu vyhovuje.

Spolu 16 celodenných prednášok na 30 rôznych tém s uznávanými expetmi a expertkami z praxe, praktické cvičenia, tvorba projektov a veľa informácií o aktuálnych marketingových trendoch, ktoré je možné okamžite aplikovať do svojej práce alebo biznisu. A na záver uznávaný absolventský certifikát, vďaka ktorému sa môžete aj vy stať členom žiadanej komunity digitálnych expertov.

Absolventka Digitálnej Univerzity Marta Pálešová dnes takou expertkou je. Špecializuje sa na sociálnu sieť LinkedIn. “Klientom upravujem,  prípadne tvorím nové súkromné a firemné profily. Realizujem školenia ohľadom LinkedIn, spravujem klientom ich profily, tvoríme spolu stratégiu a celkovú komunikáciu na LinkedIn-e. Je to nesmierne zaujímavá práca. Spojenie toho, čo som robila doteraz v banke a zároveň je už moja práca doplnená o kreatívnu časť, ktorá ma napĺňa,” dodáva. Medzi jej klientov dnes patria banky, IT sektor, právnické spoločnosti, ale aj cestovná kancelária.

Marta Pálešová rozbehla vlastný biznis

Marta Pálešová je jednou z vyše tisícky absolventov Digitálnej Univerzity. Štúdium je vhodné pre každého, kto sa chce naučiť online marketing a vedieť ho využiť vo svojej praxi. Začiatočníci alebo absolventi vysokých škôl vďaka nemu rýchlejšie naštartujú svoju kariéru, senior marketérom poskytne komplexnejší prehľad v odbore a tým možnosť posunu v kariére.

Podnikatelia a podnikateľky získajú nové nástroje a možnosti ako vylepšiť svoj biznis. Štúdium môže byť skvelou možnosťou aj pre ženy na materskej dovolenke, ktoré sa po jej skončení vrátia výborne pripravené do praxe.   

Digitálna Univerzita je jedinečná vzdelávacia inštitúcia, ktorá aktuálne otvára poradí už 6. ročník. Jej absolventi a absolventky pracujú v špičkových slovenských a medzinárodných firmách. Pre ambicióznejších absolventov je tu možnosť pokračovať v MBA štúdiu, vďaka ktorému získajú medzinárodne uznávaný prestížny titul MBA, a tým aj pracovné možnosti a uplatnenie na celom svete.  

Registrácia je do 31. augusta 2022, študovať môžete začať už 1. októbra.