Do väznice v okrese Fulton v štáte Georgia prišiel vo večerných hodinách a vošiel zadným vchodom. Odovzdal odtlačky prstov, vyfotili ho a úradníci zaznamenali jeho opis a oblečenie. Tak ako v prípade iných čerstvo zatknutých, bol 77-ročný politik vedený ako väzeň, ktorý dostal číslo P01135809.

Informovali o tom americké médiá, medzi nimi aj CNN. 

Historické policajné foto exprezidenta

Po asi 20 minútach Trump zložil kauciu a mohol opustiť väznicu. V pondelok súhlasil so zaplatením kaucie 200 000 dolárov, aby mohol ostať na slobode. Bolo to rovnako prvýkrát, čo musel exprezident zložiť kauciu.

Proti Trumpovi už vzniesli trestné obvinenia trikrát, ale na rozdiel od úradov v New Yorku, Miami a Washingtone mu úrady v Atlante neudelili žiadne výnimky. Namiesto do budovy súdu musel prísť do väzenia, kde urobili historickú policajnú fotografiu zadržaného.

Obvinenia Trumpa

Exprezidenta a 18 jeho spojencov prokuratúra viní zo zločinného zoskupenia s cieľom zvrátiť jeho volebnú porážku v roku 2020. V Georgii vtedy Trump prehral so súčasným prezidentom Joeom Bidenom o necelých 12-tisíc hlasov. Porážku nikdy neuznal a na miestnych činiteľov tlačil, aby výsledky zvrátili.

Trump, ktorý čelí obvineniu aj v trojici ďalších prípadov, hovorí o tom, že obvinenie je politicky motivované a má mu zabrániť, aby sa vo voľbách budúci rok vrátil do Bieleho domu. Je stále jasným favoritom  republikánov na to, aby získal nomináciu na prezidenta.