1.MIESTO: Katka Diková Strýčková, bývalá šéfka protokolu NR SR a šéfka Klubu železných matiek:

"Úprimne povedané, správu o víťazstve v ankete Žien v meste o najinšpiratívnejšiu ženu roka 2017 som ešte „nerozdýchala“. Už nominácia bola pre mňa prekvapujúca. Navyše, keď som si prečítala príbehy ostatných nominovaných, z ktorých osobne poznám a vážim si najmä prácu Veroniky Homolovej Tóthovej a Zuzany Petkovej, víťazstvo som naozaj nečakala. O to viac chcem poďakovať všetkým hlasujúcim, ktorí sa inšpirovali mojím príbehom, mojimi myšlienkami a hodnotami, ktoré vyznávam. Chcem veriť, že ženy na Slovensku nájdu v sebe veľa odvahy a sily, najmä vtedy, keď sa im nežije ľahko, aby žili v pravde k sebe samým, a aby sa mali rady. Len vtedy, keď sa máme rady a sme k sebe úprimné, žijeme pravdivo, vieme inšpirovať iných a dávať im nádej a presvedčenie, že život má hlboký zmysel, a že byť čestným, láskyplným a odpúšťajúcim človekom je to najlepšie, ako môžeme žiť."

 

 

2. MIESTO: Zora Puškáčová, podnikateľka:

"Som nesmierne rada, že som skončila v spoločnosti takýchto výnimočných a silných žien, a veľmi si vážim svojich priateľov, známych či zákazníkov, čo mi fandia, hlasovali a držali palce.  Každá z nás má jedinečný a neporovnateľný príbeh, ktorým môže inšpirovať ďalej. Chcela by som odkázať všetkým ženám v meste (aj na dedine), aby si nenechali svoje životy nalinajkovať a riadiť hocikým iným, ale aby žili svoj život. SVOJ. Nikto nemá právo určovať, kým a čím budete. Nikdy nie je neskoro na zmenu. Tí, ktorí ju nechcú akceptovať a vidieť, ako kvitnete, majú smolu. 

A na záver... dievčatá, žienky, ženy... nebojte sa, ak vás sem-tam niekto alebo niečo nakope do zadku... lebo aj keď to najprv zabolí, každým kopancom sa posuniete vpred! ♡"

 

3. MIESTO: Veronika Homolová Tóthová, novinárka, spisovateľka a dokumentaristka: 

"Prekvapila ma už samotná nominácia vo vašej ankete. Prečítala som si všetky rozhovory s nominovanými dámami a každá bola inšpiratívna. S každou by som sa osobne rada porozprávala. Mne táto anketa dala úžasné zistenie. Písalo mi veľa mojich priateľov, ale aj úplne neznámych ľudí, najmä čitateľov Mengeleho dievčaťa a divákov mojich dokumentov, že sa mi rozhodli dať hlas. A tak mi táto anketa ukázala nielen to, že môžem byť pre niekoho inšpiratívna, ale najmä to, koľko mám okolo seba ľudí, ktorí to aj dokážu vnímať a chcú to vyjadriť aj takýmto hlasovaním. A to si veľmi vážim a ďakujem za to."

 

Slávnostné vyhlásenie víťaziek bude 14. februára 2018 na oslave 3. narodenín Žien v meste