ANDREA HUGÁŇOVÁ, terénna pracovníčka Združenia STORM: Získala 5 percent

 

Už 11 rokov pomáha ženám zo sexbiznisu a drogovo závislým. Postáva v noci pri rušnej ceste, lebo vie, že sa objaví niekto, komu môže pomôcť rozhovorom, teplým čajom, či injekčnými striekačkami. Neodsudzuje, neodrádza, ale pomáha.

Celý príbeh si môžete prečítať tu.

 

SAŠA MACHANOVÁ, autorka projektu Vo Víne je umenie, cvičiteľka, podnikateľka: Získala 7 percent

Ako 20-ročná si založila živnosť a odvtedy pracovala na voľnej nohe. Toto som ešte nerobila, toto mi pôjde, zvykne hovoriť Saša Machanová, ktorá robila v rádiách, v cestovnom ruchu, je trénerkou, pečie zdravé koláčiky a navrhuje športové oblečenie. Jej projekt Vo víne je umenie nadchol dospelých i detí, ženy i mužov.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

ZUZANA PETKOVÁ, investigatívna novinárka: Získala 1 percento

 

Nenápadná drobná dievčina v červenom svetri sa chcela stať novinárkou a písať o umení a kultúre. Dnes je to uznávaná investigatívna novinárka, ktorá pracovala v mienkotvorných denníkoch - v Pravde, v SME a v Hospodárskych novinách a týždenníku Trend. Písala o kauzách ako Nástenkový tender, Kauza Harabin, či o momentálne aktuálnej Kauze Bašternák, kvôli ktorej ju vypočúvala NAKA.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

ANNA JARINA, k trom vlastným deťom si s manželom vzali do pestúnskej starostlivosti dve deti: Získala 2 percentá

Minuloročné Vianoce boli ich prvé spoločné. Anna Maria a Ivan Jarinovci sa rozhodli do pestúnskej starostlivosti zobrať k trom vlastným deťom dve z detského domova. Sen o veľkej rodine si splnili napriek zákernej chorobe, a neodradili ich ani výstrahy skeptikov, ktorí ich varovali, že si tým zničia život. Rodina drží pokope, hoci to nie je vždy jednoduché.

Celý príbeh si môžete prečítať tu.

 

ANNA VEREŠOVÁ, rušňovodička: Získala 5 percent

Na Slovensku pracuje 1250 rušňovodičov v osobnej doprave, ale len dve ženy. Anna Verešová sa rušňovodičkou stala až po päťdesiatke, keď odchovala vnúčatá. Zmien v živote sa nikdy nebála a vystriedala niekoľko profesií: pracovala vo fabrike ako frézarka, keďže vyštudovala teológiu – učila na škole náboženstvo, neskôr si urobila opatrovateľský kurz a pracovala v Rakúsku.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

ZORA PUŠKÁČOVÁ, podnikateľka: Získala 21 percent a DRUHÉ MIESTO

Vyštudovala právo, aby mohla platiť účty a robila ho, kým sa nestala mamou. Na materskej dovolenke sa začala živiť tým, čo ju naozaj baví. Zora Puškáčová, mama dvoch synov, je úspešnou podnikateľkou a zakladateľkou značky s oblečením KuraHarabura. Firme sa venuje hlavne po večeroch.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

VERONIKA HOMOLOVÁ TÓTHOVÁ, novinárka a dokumentaristka: Získala 18 percent a TRETIE MIESTO

Dokumenty o ľuďoch, ktorí prežili nacistické či komunistické väzenie nakrúca už takmer desať rokov. Cez tieto príbehy sa dostala k Viole Fischerovej,  ktorá prežila štyri koncentračné tábory i Mengeleho pokusy a nacistom pred koncom druhej svetovej vojny utiekla. Veronika Homolová Tóthová chodí o knihe rozprávať školákom po celom Slovensku.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

VIKTÓRIA SAVKOVÁ, vysokoškoláčka, ktorá má telesné postihnutie: Získala 12 percent

 

Keď chodí, kríva, lebo má skrátenú nohu, na ktorej vôbec nemá svaly. Ale nesťažuje sa, ani nezľavuje z nárokov na život. Hovorí, že je pedant a pracuje na sebe, pretože chce niečo dokázať. Viktória Savková chce byť právničkou a mať vlastnú rodinu. Má iba 19 rokov, ale dospelá je už dávno.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

KATARÍNA DIKOVÁ STRÝČKOVÁ, bývalá šéfka protokolu NR SR, vedie Klub železných matiek: Získala 22 percent a stala sa VÍŤAZKOU!

S prvým synom dokončila Ústav medzinárodných vzťahov, pri druhom zvládla návštevu kráľovnej Alžbety II., po tretej materskej prijala ponuku stať sa šéfkou protokolu NR SR. Katarína Diková Strýčková skončila žurnalistiku/politológiu a Inštitút medzinárodných vzťahov Karola Rybárika, ovláda kráľovský i diplomatický protokol a šesť rokov vedie Klub železných matiek.

Celý príbeh si môžete prečítať tu. 

 

ERIKA ADAMCOVÁ, zástupkyňa riaditeľa Obvodného oddelenia Policajného zboru v Cíferi: Získala 7 percent

Roky hliadkovala, teraz svojich podriadených kontroluje. Počas zásahov zažila aj lietajúce stoličky či kopance. Videla veľa mŕtvol, no našťastie nie smrť v priamom prenose. Spolu so svojim šéfom riadi Policajné oddelenie. V súkromí ešte zvláda ročné bábätko.

Celý príbeh si môžete prečítať tu.